Muhabbet kuşum rahatsız

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan zigana
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

zigana

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar ilk defa kuş besliyorum yaklaşık 3 aydır sorun yasamazken şuan muhabbet kuşum da kanat tüyleri sürekli kırılıyor ve kan akıyor izlediğim videolar da kırık tüyü çıkarmam gerektiği yazıyordu yapıyorum lakin çok tekrarlıyor bu işlem.Birde göğüs de hafif tüy dökülmesi ve şişlik var kizarlik la beraber.Ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok mutlu olurum

Ekli dosyalar

• IMG-20201211-WA0011.jpg
    IMG-20201211-WA0011.jpg
    94.4 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG-20201211-WA0012.jpg
    IMG-20201211-WA0012.jpg
    122.2 KB · Görüntüleme: 18
Bilgi için teşekkürler hemen temin ediyorum sağolun.birde kadar zamanda vermek lazım bu sorunu çözmek için
2-3 günde bir tam dolu suluğa 10 damla olacak şekilde kullanın. Kuşa sıcak bir odada haftada bir kez duş aldırın. Dikkat edin ama kuş üşütmesin sakın. Kurutma makinesi ve benzeri şeylerle kurutmaya çalışmayın. B vitamini eksikliğinden kaynaklanan bir durum olabilir diye düşünüyorum. Yaklaşık 2 hafta kadar kullanın. B vitaminin fazlası zaten vücuttan atılır o yüzden bir zararı da dokunmaz.

2-3 günde bir tam dolu suluğa 10 damla olacak şekilde kullanın. Kuşa sıcak bir odada haftada bir kez duş aldırın. Dikkat edin ama kuş üşütmesin sakın. Kurutma makinesi ve benzeri şeylerle kurutmaya çalışmayın. B vitamini eksikliğinden kaynaklanan bir durum olabilir diye düşünüyorum. Yaklaşık 2 hafta kadar kullanın. B vitaminin fazlası zaten vücuttan atılır o yüzden bir zararı da dokunmaz.
Fakat yanlış anlamayın kesin olarak söylemiyorum. B vitamini eksikliği olması en yüksek ihtimal.

Anlıyorum sağolun peki multivitamin le b vitamini aynı anda kullanırsak zarar verir vermiş olurmuyuz

Dediğim gibi vitamin fazlası vücutta birikmez vücuttan atılır. Ama bu süreçte haftada bir vermeniz yeterli olur.
Sadece B vitamini vücutta birikmez fazlası atılır multivitaminler için geçerli değil bu B vitamini dışında kalan diğer vitaminlerin fazla alınması vücutta birikme yapar ve karaciğer sorunlarına yol açabilir.

Tüy döneminde B vitamini haftada iki kez multivitaminler bir kez verilebilir normal dönemde tam tersi B vitamini haftada bir kez diğer vitaminler haftada iki kez verilebilir.

Geri