Muhabbet kuşum ortam değiştirirse huy değiştirir mi ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mhmtugur
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mhmtugur

Yeni Üye
Arkadaşlar eşim doğum yapıcak dolayısıyla annemlere taşınmamız gerekti doğuma kadar 1 2 hafta. Ben işte olursam birileri evde olsun diye. Neyse 5 aylık bana çok bağlı erkek kuşum var. Onu da götürmek zorundayım. Yalnız başka ortama girip beni unutursa huy değiştirirse diye korkuyorum. Annemlerinde muhabbet kuşu var. Onları birbirlerine hiç göstermiycez uzak odalarda durucaklar ama seslerini duyarlar mı tembih ettim ben yokken çıkarmak yok diye ama korkuyorum evi de bilmiyor salarlarsa çarparsa bir yerlere diye. Öteki kuş çok yaramaz tüm odalara geliyor bizim kuşun huyunu değiştirmez umarım birde ben eve gelince beni tanır mı? Bizim evdeyken sadece benim elimde kafamda durur ben odadan çıkarken kafama uçar benimle gelir inşallah değişmez. Çocuk doğsun direk getircem eve.

Aslında başka tavsiyelerde beklemiştim o yüzden yazdım. Çünkü kafama takılıyor baya. Kuşum bana çok bağlı ve huy değiştirir beni unutursa çok üzülürüm. Kafesten çıkarmamaya çalışıcam ama 8 9 saat evde olmıycam başkalarını görücek beni unutursa diye korkuyorum

Aslında başka tavsiyelerde beklemiştim o yüzden yazdım. Çünkü kafama takılıyor baya. Kuşum bana çok bağlı ve huy değiştirir beni unutursa çok üzülürüm. Kafesten çıkarmamaya çalışıcam ama 8 9 saat evde olmıycam başkalarını görücek beni unutursa diye korkuyorum
Merak etmeyin hiçbir şey olmaz. Ne sizi unutur ne huyu değişir. Akşam sizi görecekmiş sonuçta. Hatta sizi hiç görmese bile unutmaz.
Kalabalık olması onun için daha iyi bile olabilir. Canı sıkılmaz kalabalık içinde

Ama diğer kuşla denk gelmemesi lazım değil mi yani birbirini duymaları iyi değil diye biliyorum. Salamam herhalde eve gelene kadar

Ama diğer kuşla denk gelmemesi lazım değil mi yani birbirini duymaları iyi değil diye biliyorum. Salamam herhalde eve gelene kadar
Diğer kuşla birbirlerini görmeleri; konuşması, ilgisini kaybetmesi açısından uygun olmaz. Ama kısa süreli olacağı için bir şey olmaz. Birbirlerine hemen bağlanmasınlar yeter. Başka odadan sesini duyabilir.

Annemlerde başka bir kuş daha vardı dişiydi o da başka odalarda olmalarına rağmen birbirlerine sürekli ötüyorlardı. Benim ki erkek ama yine de dip odalara koyucam

Hiçbir sorun olmaz içiniz rahat olsun
Merhaba, muhabbet kuşum 4 haftadır bizimle. Cuma günü şehir dışına çıkacağım. Pazar döneceğim. Evde yalnız kalsa sorun olur mu? Tren ve toplu taşıma kullanacağım için korkacağını düşünerek götürmek istemiyorum.

Merhaba, muhabbet kuşum 4 haftadır bizimle. Cuma günü şehir dışına çıkacağım. Pazar döneceğim. Evde yalnız kalsa sorun olur mu? Tren ve toplu taşıma kullanacağım için korkacağını düşünerek götürmek istemiyorum.
Sorun olmaz. Kafes tülü varsa çıkartın. Her ihtimale karşı iki suluk iki yemlik takın.

Geri