Muhabbet kuşum nefes alırken ses çıkartıyor

bicirik2018

Yeni Üye
Merhabalar foruma yeni üye oldum.
Yaklaşık 3 aydır kuşum hasta. Nefes alırken zorlandığını farkettim ve hemen veterinere götürdüm.
Veterineriner yardımcısı şırıngaya antibiyotik çekip verdi, suluğuna 2 çizgi olarak 10 gün kullandım.
Geçer gibi oldu ama yine başladı. birkaç gün sonra yine aynı yere gittim. bu sefer veterinerde baktı.
Kursak mantarı olduğunu antibiyotiğe biraz daha devam edelim dedi. Aynı dozda 10 gün daha kullandım.
Fakat bir değişiklik olmadı. Üçüncü gidişimde yine kursak mantarı dedi bu sefer iki ilaç yazdı.
Avicare (Vinegar & Ginger) ve Avicare (Multivitamin & Amino Asit).

ilaclar.jpg

Bunlarıda 2 hafta kadar kullandım fakat bir yararını göremedim. Bu esnada kuşum ishal oldu ve güçten düştü.
Tüneğinde zor duruyordu. Tünekler arasında geçiş yaparken zıplarken düşüyüyordu. Haşlanmış patates ve avi diar vererek
1 hafta içinde ishali geçti, dışkısı eski haline, gücü yerine geldi. İshalken vikleme sesi geçmişti. İshali geçince vikleme yine başladı.

Birkaç kişiye ve forumlardan araştırdım. Solunum rahatsızlığı olabileceği daha olasıydı. Belki de veterinere güvenmem ve yeterince
araştırmadan ilaç vermem hastalığını daha da ilerletmişti. İlk olarak 3 gün sarımsaklı limonlu su verdim. Kuşum suyu içemedi, içmek istemedi.
Bende Avi ast vermeye başladım. Bugün 2. günündeyim. Bundan sonra ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.
Videolarınını ekliyorum.
İlk video (1,5 ay önce)
Şimdiki hali
Yakın Çekim

Öncelikle çok geçmiş olsun.Benim Sana tavsiyem vitaform kullanman.Pirinç tanesi kadar miktar vitaformu yarım suluk içine koy gün aşırı değiştirerek 10 gün kullan.Eğer durumu çok kötüyse dozajı 2 pirinç tanesi kadar arttır.İyi haberlerini bekliyorum.İnşallah bir an önce iyileşir.

Öncelikle çok geçmiş olsun.Benim Sana tavsiyem vitaform kullanman.Pirinç tanesi kadar miktar vitaformu yarım suluk içine koy gün aşırı değiştirerek 10 gün kullan.Eğer durumu çok kötüyse dozajı 2 pirinç tanesi kadar arttır.İyi haberlerini bekliyorum.İnşallah bir an önce iyileşir.
Teşekkür ederim. Benim araştırmalarımda doksisiklin içerikli ilaçlar öneriliyordu. Bu ilaçları kullananlar varsa hakkında bilgi verebilir mi? Her ilaç her yerde bulunmuyor. Hangi dozlarda kullanılır?
Kuşumda bir diğer dikkatimi çekende kanat düşüklüğü, kuyruk hep yukarıda ve sallanıyor.
Resim

Geri