Muhabbet kuşum mantar mı?

boncuklimon59

Yeni Üye
Gördüğünüz gibi göz çevresinde tüy dökülmesi var bilgili bir arkadaşa sorduğumda göz nezlesi olabilir diyip ona göre tedavi söylemişti bende o tedaviyi uyguluyordum ama mantarsa erkenden tedavi uygulamak istiyorum sizce mantar mı göz nezlesi mi?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-08-01 at 12.53.44 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-01 at 12.53.44 (1).jpeg
    92.4 KB · Görüntüleme: 36
  • WhatsApp Image 2022-08-01 at 12.53.44.jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-01 at 12.53.44.jpeg
    97.4 KB · Görüntüleme: 35
Kusunuz göz nezlesi olmuş. Göz nezlesinin en belirgin özelliklerinden biri göz etrafı tüy dökülmesi. Sabahları gentagut göz damlası akşam terramycin göz merhemi temin ediniz. 5 gün boyunca uygulayın. Terramycin göz merhemini akşam ışıkları kapatmadan önce uygulayiniz. Sonrasında uyku moduna geçsin. Merhemi kafes tellerine surtmemesi veya yememesi için. Geçmiş olsun

Kusunuz göz nezlesi olmuş. Göz nezlesinin en belirgin özelliklerinden biri göz etrafı tüy dökülmesi. Sabahları gentagut göz damlası akşam terramycin göz merhemi temin ediniz. 5 gün boyunca uygulayın. Terramycin göz merhemini akşam ışıkları kapatmadan önce uygulayiniz. Sonrasında uyku moduna geçsin. Merhemi kafes tellerine surtmemesi veya yememesi için. Geçmiş olsun
biraz önce veterinere götürdüm gentavel diye bir damla verdi onu kullan dedi gentagut u yazdırmak için sağlık ocağına gittim genta sadece çıkıyormuş aynı dedi ve onu yazdı hangisini kullanmalıyım

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-08-01 at 14.14.14.jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-01 at 14.14.14.jpeg
    88.3 KB · Görüntüleme: 33
Gentavet hakkında bilgim yok ama ayni içeriklere sahipse bir sorun olacağını sanmıyorum.

Kuş göz nezlesi olmuş. Veterinerin önerdigi ilacı kullanın ve kafesini , tüneklerini güzelce yıkayın temiz tutun. Hayvanın tırnaklarındaki parazit ve mikroplardan dolayı kaşıya kaşıya göz etrafına da yayabilir.

Veteriner hekimin yazdığı damlayı kullanınız.
Kuş göz nezlesi olmuş. Veterinerin önerdigi ilacı kullanın ve kafesini , tüneklerini güzelce yıkayın temiz tutun. Hayvanın tırnaklarındaki parazit ve mikroplardan dolayı kaşıya kaşıya göz etrafına da yayabilir.
Gentavet hakkında bilgim yok ama ayni içeriklere sahipse bir sorun olacağını sanmıyorum.
merhaba veterinerin verdiği ilacı 7 gün kullandım ama hala göz çevresinde tüyler dökülmüş durumda ve gözü yaşarıyor ve sürekli kaşınıyor ne yapmalıyım.

Anladım. Ben birde kuşun videosunu görebilir miyim. Çünkü bazı solunum problemlerinde göze de nüksedebiliyor. Kuyruk sekmesi var mı bir bakalım

Kuyruk sekmesi yok. O zaman biraz ara verin ilacı yeni kesmissiniz. Sonrası dediğimi uygulayın. Sabah gentagut ilaç öncesi demlenmiş çayi pamuğa nemlendirin sonrası göze sürün sonra dediğim damla akşam da terramycin göz merhemi. Merhem ışıklar kapatmadan önce. Birde bu şekilde deneyin bakalım.

merhaba veterinerin verdiği ilacı 7 gün kullandım ama hala göz çevresinde tüyler dökülmüş durumda ve gözü yaşarıyor ve sürekli kaşınıyor ne yapmalıyım.
kafesini ve tünekleri temiz kullanın ve yıkayın , hayvanın gözü kaşındıkça tırnagındeki makterilerde gözüne bulaşacağı için süreci geçiktirecektir.

Geri