Muhabbet kuşum lokumu evlendirmek istiyorum 🐦

Ayşenur.lokum

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar.7aylık erkek muhabbet kuşum var .Birden fazla kelime biliyor,evcil bir kuş.Aynadaki görüntüsü olsun,telefondaki kuş sesleri ,resimleri onu çok mutlu ediyor.ben yalnız kalmasını istemiyorum.Onu evlendirmek istiyorum.Sizce 7-8aylık bir kuş gelişimini tamamlamışmıdır?Eş alınabilir mi? Alınırsa eş kaç yaşında olmalı?Eşi biz mi kendi zevkimize göre seçmeliyiz yoksa kuşumuz ile birlikte petshopa gidip mi seçmeliyiz? Alınan eşi başka bir kafeste 2 -3hafta gözlemeliyiz mi yoksa kuşumuzun olduğu kafese mi atmalıyız? Birbirine ne kadar sürede alışırlar ve yumurta için ev ne zaman takılır? Sağolun arkadaşlar🌹

7-8 aylık yaş eş için güzel bir zaman . Eş alınabilir , eşide onun yaşlarında bir şey almanı öneririm . Kuşun eşini kendisi belirler , özellikle dişi beğenmiyor eşlerini . Petshopa gidip kuşu bir dişinin yanına bırakıp görebilirsin anlaşıyorlar mı diye . Birbirine ne zaman alışacakları belli olmaz belki 1 ay belki 2 . Yuvalığıda 1 ay olmuşken takmanı öneririm.

Merhaba benim 7 aylik cok tatli bir dişi kusum var. Kendi kuslarimin yavrusu.isterseniz sizin lokumla bi izdivac gerceklestirebiliriz.😃

Merhaba ben bu dişi yi kendime ayirmistim. Erkek hastalandı ve ayirdim. Ona iyi bakacak birine hediye etmek istiyorum. Anlasirsak cok mutlu oluruz kiz tarafi olarak..yalniz su an tüy dökümünde..

Her şey iyi hoş fakat kendi yansımasını görmesi ve sevmesi kısmında sorun yaşarsınız. Evcil kuşlar yeteri kadar insana bağlı ve evcil olmayan kuşlara ilgisiz oluyorlar. Bir de kuşun kendi yansımasını görmesi, kuşun dişi kuşlar tarafından kabul görmemesine sebep olur.
Kafeste ayna varsa, çıkarın. Kuş kafes dışında kendi yansımasını görmesin.

Bunlar bebeklik fotolari disardayim yeni halini atarim isterseniz sonra

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201225-112754_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20201225-112754_WhatsApp.jpg
    588.6 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_20201225-112741_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20201225-112741_WhatsApp.jpg
    536.8 KB · Görüntüleme: 39
Her şey iyi hoş fakat kendi yansımasını görmesi ve sevmesi kısmında sorun yaşarsınız. Evcil kuşlar yeteri kadar insana bağlı ve evcil olmayan kuşlara ilgisiz oluyorlar. Bir de kuşun kendi yansımasını görmesi, kuşun dişi kuşlar tarafından kabul görmemesine sebep olur.
Kafeste ayna varsa, çıkarın. Kuş kafes dışında kendi yansımasını görmesin.
Yok ayna kafeste,ama durduramıyoruz keratayı eş istiyor kur yapıyor çok 🐦🐦😁😁😁

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201225-140641_Gallery.jpg
    Screenshot_20201225-140641_Gallery.jpg
    340 KB · Görüntüleme: 30
Oooo damat beyi gözüm tuttu cok yaklaşımıymış.. Benim kızın adi da Fiona. Benim kızı ne Jumbolar ne Lutino lar ne rainbowlar istedi ama vermedik kısmet bu guneymis Aysenur hanim..

Oooo damat beyi gözüm tuttu cok yaklaşımıymış.. Benim kızın adi da Fiona. Benim kızı ne Jumbolar ne Lutino lar ne rainbowlar istedi ama vermedik kısmet bu guneymis Aysenur hanim..
güldürdün beni 🤩🤩🤣 Benim oğlum el bebek gül bebek büyüdü.Çok beyefendidir,canımın tatlısı,aşkısı ,seni çok seviyorum ,çok tatlısın gibi sevgi sözcükleri dilinden eksik olmaz.Ne dişiler peşinden koştu da bir kere dönüp bakmadı bile😉🤩🤩🤩🤩🌹🌹🌹🌹🌺🌺🌺🌺Lokumun kısmeti Fiona ymış.Lokum ile Lokma ne güzel olur 🤩🌹🌺🌺

:) artık bir dal darı yemeye çıkarırsınız Lokumla Fionayı :) ikisinede maşallah bakalım sizin uyumunuz olursa bende oğluşuma buradan bir gelin adayı bulabilirim ilk deneyimi siz bir yaşayın :) 🧿

Geri