Muhabbet Kuşum Kusuyor

Muhabbet kuşu Pikaçu

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar, kendisi 1 yaşinda olan muhabbet kuşum bugün daha 10 dakika önce kusmaya başladı. Şahsen çok panik yaptim çünkü kusması sebepsizdi. Bu sabah kendisi banyo yaptı. Haliyle havalar sicak olduğu için kendisini kurumaya biraktim. Kafesin dişarisinda. Sonra aradan 3-4 saat geçti. Öncelerde kafesin tabaninda geziniyordu sonra tüneğe çikti ve böyle kusucakmış gibi hallere girdi. Ekmek yedirdim kendisine. Su da içti. Şu an biraz daha iyi gibi ama böyle gözleri baygın baygın. Ne yapmalıyım ne önerirsiniz acil cevaplarsanız sevinirim...

Ekmek kursak mantarı sebeplerinden. Bir daha vermeyin. Tecrübesi olan arkadaşlar yazar dicem ama maalesef forum aktif değil.

Dışkı fotoğrafı atar mısınız ve yem dışında ne yedi

Hayvanlar bazen anlık olarak bunaldığından dolayı kusma hareketleri yaparlar. Devamlı yapıyosa sıkıntılıdır sadece. Sıcaktan oldugunu düşünüyorum ve ara da bi nadir de olsa benim kuşlarda sıcaktan bunalınca öyle yapıyorlar endişelenmeyin.Ama bir daha kesinlikle ekmek yada mayalı , şekerli şeyler yedirmeyin. Mide de mantar yapıyor ve bunun affı yok.

Ekmek vermeyin asla. Kusma hareketi yapıp kusuyor mu yoksa kusmuyor mu? Kusuyorsa eğer ne kusuyor? Yediği tohumları mı kusuyor yoksa su ve köpük şeklinde mi kusuyor. Köpük şeklinde kusuyorsa tehlikeli. Kafesin içinde kemirdiği ve onun için tehlikeli ya da zehirli olabilecek birşeyler var mı? Bazen gagataşından kusabiliyor bazı kuşlar.

Geri