Muhabbet kuşum kusuyor

Görkem Keskin

Yeni Üye
Merhabalar forum ahalisi, yeni aldığım yaklaşık 2-3 haftadır bende olan yavru kuşum kusmaya başladı. Kafesinde kuş kumu, gaga taşı vs mevcut. Sorun ne olabilir?

Kursak mantarı olabilir mi? Daha önce aynı kafeste yaşayan iki kuşumu kaybettim onlar da böyle kusuyordu. Sonra kafesi dezenfekte ettim, bulunduğu yeri dezenfekte ettim diğer kuşlardan uzak tuttum, yeni yemlik suluk aldım vs..

Hocamız daha iyi bilir ama bence kapalı ambalajda vitakarf gibi markalar alın kullanın tarihine bakın.

Hocam merhabalar şimdi bir şey fark ettim yem paketinin içine bakınca kırmızı minik böcekler gördüm çok küçükler. Yemi daha dün almıştım oysa ki, petshop da sorun olmayacağını söylemişti. Bundan olabilir mi?
Tabi ki olabilir, açık yemleri hiç bir zaman önermem, böcek, toz, kir olabiliyor, vermeyin o yemi, arkadaşımızında dediği gibi kapalı yemlerde yoğunlaşalım, jungle, garden mix, quik... gibi

Benim kuşumda bir dönem bu problemi yaşadım açık yem kullanıyordum maalesef hocamızın ve arkadaşımızın dediği gibi kapalı yeme geçince sorunu halletmiştim. Açık yemler bayat olunca kuşlarda hazımsızlık gibi sorunlara yol açabiliyormuş meğer. Çok geçmiş olsun
Hocam merhabalar şimdi bir şey fark ettim yem paketinin içine bakınca kırmızı minik böcekler gördüm çok küçükler. Yemi daha dün almıştım oysa ki, petshop da sorun olmayacağını söylemişti. Bundan olabilir mi?

Kapalı paket yem alın kafesi ve içindeki her şeyi tekrar dezenfekte edin böcekler yayılmış olabilirler kumunu temiz kum falan koyun suyunu da her gün değiştirerek hazır su koyun düzelmezse veterinere götürüp test yaptırın kursak mantarı olabilir.

Geri