Muhabbet kuşum kusuyor

trnexusofficial

Meraklı Üye
İyi forumlar. Muhabbet kuşum bugün böyle yapmaya başladı. Video açılmıyorsa şöyle söyleyim; sürekli kusmaya çalışırcasına hareket yapıyor, sarı bir sıvı kusuyor ve kafasını sallayıp sağa sola atıyor bulaştırıyor. Bu sıvıyla beraber yem de çıkıyor. Pirinç lapası yaptım, kaynatırken 4 damla limon damlattım. yemliği, kafesi, kuşu parazit spreyiyle dezenfekte ettim. Yemlikyeki yemi boşalttım, yemliği spreyledikten sonra yıkayıp kurulayıp yeni yem koydum. suyuna sirke ilave ettim, yumurta haşladım, kabuğunun bi kısmıyla sarısını iyice ezip karıştırıp zorla ufak da olsa yedirdim. 1 2 gaga boyutunda yedi zaten. erik ve elma vermeye çalıştım vitamin olsun diye. kafasını temizlemek için elimi ıslatıp kafasını temizledim, havluyla kurutup kafasını kaşıdım. kaşıyınca biraz rahatladı ama şu an tüneğinde kabarık duruyor. odanın sıcaklığı iyi fakat içerisi sıcak değil.
yardım ederseniz sevinirim.http://cloud.tapatalk.com/s/5ed163d99e7b0/VID-20200529-WA0014.mp4

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kusmuğu kokuyor mu? Ne kadar süredir yapıyor ?

Pirinç lapası, limon, sirke gibi ürünleri arka arkaya vermeyin sindirim sistemini bozarsınız bunları kullanmanızı gerektirecek bir durum yok.
koku falan almadım, şu an zaten ne limonlu lapaya, ne sirkeye değmedi. Yumurta da dediğim gibi çok az yedi. kusmuğunun koktuğunu zannetmiyorum, kuşu elime alıp kokladığımda sadece kuşa has o kokuyu alabiliyorum. şimdi üstünü, hava alabileceği şekilde örttüm, sessiz bir odaya koydum. evin sıcaklığı normal fakat ekstra bi sıcaklığa ihtiyaç duyar mı, ne yapmam gerekir bilemedim. uyukluyordu ben de uyusun diye ortam sağladım. açıkçası fazlasıyla telaşlıyım ve ne yapabiliyorsam yapmaya çalışıyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim. ne yapmam gerek?

koku falan almadım, şu an zaten ne limonlu lapaya, ne sirkeye değmedi. Yumurta da dediğim gibi çok az yedi. kusmuğunun koktuğunu zannetmiyorum, kuşu elime alıp kokladığımda sadece kuşa has o kokuyu alabiliyorum. şimdi üstünü, hava alabileceği şekilde örttüm, sessiz bir odaya koydum. evin sıcaklığı normal fakat ekstra bi sıcaklığa ihtiyaç duyar mı, ne yapmam gerekir bilemedim. uyukluyordu ben de uyusun diye ortam sağladım. açıkçası fazlasıyla telaşlıyım ve ne yapabiliyorsam yapmaya çalışıyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim. ne yapmam gerek?

Kafes tabanina tuvalet kagidi koyun 3,4 tane diski yapsin bakalim

Kusmuğu kokuyor mu? Ne kadar süredir yapıyor ?

Pirinç lapası, limon, sirke gibi ürünleri arka arkaya vermeyin sindirim sistemini bozarsınız bunları kullanmanızı gerektirecek bir durum yok.
yakın zamanda köye götürdüm. havalar biraz soğuktu fakat sıcak ortamdan çıkmadı hiç. eve geleli 3 gün oluyor, bu akşama kadar da hiç böyle bir şey olmamıştı. gayet hiperaktif ve neşeliydi. hiçbir zaman pis ortamda bulundurmadım, altını da 1 hafta önce temizledim. altında mısır granülü var. granülü de yeni aldım. fakat granüle yolculuk sırasında su dökülmüştür. şu an onunla alakalı olup olmadığını düşünüyorum ne dersiniz?

Gözlemleyin nesnelere kafes demirine gagasını sürtüp mü kusuyor yoksa tünekte durduğu yerde mi kusuyor?

Ağızda köpürme salya gibi durumlar var mı yoksa yemle birlikte salyalı kusma mı mevcut? Bunlara iyice dikkat edin 3 nedenden yapıyor olabilir

1- Kızgınlık sebebi ile yem kusuyor olabilir

2- Kursak iltihabı sebebi ile ağızda köpürme salya olabilir

3- Kursak mantarı sebebi ile kusma görülebilir.

Gözlemleyin nesnelere kafes demirine gagasını sürtüp mü kusuyor yoksa tünekte durduğu yerde mi kusuyor?

Ağızda köpürme salya gibi durumlar var mı yoksa yemle birlikte salyalı kusma mı mevcut? Bunlara iyice dikkat edin 3 nedenden yapıyor olabilir

1- Kızgınlık sebebi ile yem kusuyor olabilir

2- Kursak iltihabı sebebi ile ağızda köpürme salya olabilir

3- Kursak mantarı sebebi ile kusma görülebilir.
halk arasında öğcümek olarak bilinen o kusma hareketini yapıyor, yemi ve salyayı kusuyor. kafasını sallayarak sağa sola bulaştırıyor. pis bir ortamda beslemem, kancalı ayakta asılı durur kafes. tünekte olduğu yerde kusup gaga sını tüneğe sürterek kurtulmaya çalışıyor. köpürme vs gibi bi durum yok fakat gagasını temizledim ama çevresindeki tüyler pislenmiş durumda.

bu durum daha öncesinde de başıma 2 kere geldi fakat en sonuncusundan bu yana 5 6 ay geçmiştir

halk arasında öğcümek olarak bilinen o kusma hareketini yapıyor, yemi ve salyayı kusuyor. kafasını sallayarak sağa sola bulaştırıyor. pis bir ortamda beslemem, kancalı ayakta asılı durur kafes. tünekte olduğu yerde kusup gaga sını tüneğe sürterek kurtulmaya çalışıyor. köpürme vs gibi bi durum yok fakat gagasını temizledim ama çevresindeki tüyler pislenmiş durumda.

Kusmuğun kokulu olup olmadığını mutlaka kontrol edin kursak iltihabı ile kursak mantarının belirtileri yakın fakat tedavileri çok farklıdır yanlış öneride bulunmayalım.

Hocam kokladım fakat hiçbir koku alamadım. bu platformda video paylaşmanın bir yolu var mı? konuyu açarken paylaştığım video açılmıyor şu an.

hocam durum bu
6c5a5ae31e11b14da199f57583d52359.jpg

nerdeyse hiç katı bir şey yok. uzun zamandır da yem yemiyor.

Yumurta haşlayın, sarısını su ile muhallebi kıvamına getirin. Şırınga ya da çay kaşığı ile kuşa yedirin. Kuşa yedirdikten sonra güncel dışkı fotoğrafı atın.

Yumurta haşlayın, sarısını su ile muhallebi kıvamına getirin. Şırınga ya da çay kaşığı ile kuşa yedirin. Kuşa yedirdikten sonra güncel dışkı fotoğrafı atın.
ortalama 1 1.30 saat önce haşlamıştım şu an vermem sıkıntı olur mu

içinde az miktarda yumurta kabuğu var peki o sıkıntı olur mu ince ince yaptım

Yeni yumurta haşlayacaksınız. Yumurtanın kabuğunu da ezip toz haline getirip katabilirsiniz

Yeni yumurta haşlayacaksınız. Yumurtanın kabuğunu da ezip toz haline getirip katabilirsiniz
şu an elimdeki 1 1.5 saatlik yumurta sarısında zaten toz haline getirmiştim. yemeyince çay tabağıyla buzdolabına koymuştum şimdi sıcak suyla kıvama getirdim. tekrar haşla derseniz haşlayım. sonuçta buzdolabında ağzı açık bekledi 30dk civarı. biraz fazla soru soruyorum fakat inanın çok dardayım. yardımınız için teşekkür ederim.

şu an elimdeki 1 1.5 saatlik yumurta sarısında zaten toz haline getirmiştim. yemeyince çay tabağıyla buzdolabına koymuştum şimdi sıcak suyla kıvama getirdim. tekrar haşla derseniz haşlayım. sonuçta buzdolabında ağzı açık bekledi 30dk civarı. biraz fazla soru soruyorum fakat inanın çok dardayım. yardımınız için teşekkür ederim.

Yeni yumurta haşlarsınız iyi olur. Yapacağınız mamaya 2,3 damla da vitamin ekleyin.

Yeni yumurta haşlarsınız iyi olur. Yapacağınız mamaya 2,3 damla da vitamin ekleyin.
dayanamadım verdim hocam elimdeki yumurta sarısını. annem de yumurtanın ömrü 24 saat 30 dk dolapta kalmayla bir şey olmaz diyince verdim. şu an uyumaya çalışıyor.

Geri