Muhabbet Kuşum Kusuyor

FlyingBudgie

Yeni Üye
Merhabalar,
1.5 yaşında bir şov jumbov var. Şu sıralar biraz halsiz gibi ve kusuyor. Bazen tek tek bazen toplu olarak. Tek yaşıyor. Dışkısı normal gibi ama sanki biraz kuru. Dışındaki yeşil kısım kuru ve koyu yeşil. Kusmuğu her yere yapabiliyor. İshal değil. İnternetten okuduğuma göre eş istiyor da olabilir diyorlar. Ama biraz aynaya ve bi nesneye doğru kusarmış. Onu yapmıyor. İştahı gayet iyi. Eskisi kadar olmasa da oynuyor. Uçuyor. Ama kusması beni endişelendirdi. Ne yapabilirim? Endişelenmeli miyim? Dışsrı çıkardığı da resimdeki gibi ve şimdiye kadar ki en büyüğü.

Ekli dosyalar

• 1531659976055305626368.jpg
    1531659976055305626368.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 5
Salyalı kusmuş sanki. Suluğuna beş damla elma sirke damlatın. Gözlemleyin, yine kusmalar devam ediyorsa veterinere götürün.

Ben hastalık ihtimaline yönelik bu önerimi yazdım. Oyun esnasında ise zaten sirkeye ihtiyaç yok. Kendi kendine oyun oynarken mi kusuyor dikkat edin.

Ben hastalık ihtimaline yönelik bu önerimi yazdım. Oyun esnasında ise zaten sirkeye ihtiyaç yok. Kendi kendine oyun oynarken mi kusuyor dikkat edin.
Evet benle oynarken kendi kendine oynarken kusuyor. Kafeste çok kusmuyor. Ama böyle ayna varken biraz onu gagalıyor. Sonra durup öğürüyor kusuyor. Ya da benle oynarken oynuyor. Duruyor öğürüyor kusuyor. Elma sirkesi önerisini de kullanıcam teşekkürler.

Evet benle oynarken kendi kendine oynarken kusuyor. Kafeste çok kusmuyor. Ama böyle ayna varken biraz onu gagalıyor. Sonra durup öğürüyor kusuyor. Ya da benle oynarken oynuyor. Duruyor öğürüyor kusuyor. Elma sirkesi önerisini de kullanıcam teşekkürler.
Oyun sırasında ise sirkeyi kullanmanıza gerek yok. Hastalık kusması ise kullanın. Dediğim gibi kusma esnasında hali tavrı nasıl, zamanlama nasıl bunu gözlemleyin.

Oyun sırasında ise sirkeyi kullanmanıza gerek yok. Hastalık kusması ise kullanın. Dediğim gibi kusma esnasında hali tavrı nasıl, zamanlama nasıl bunu gözlemleyin.
Sirkeyi her ihtimale karşı kullanayım mı?
Bir de nekeri gözlemlemem lazım ve gözlemlerin sonucunda neler çıkarabilirim?

Sirkeyi her ihtimale karşı kullanayım mı?
Bir de nekeri gözlemlemem lazım ve gözlemlerin sonucunda neler çıkarabilirim?
Sirkeyi şimdilik kullanmayın. Gözlem de şu olsun: kuş oyun esnasında mı yem kusuyor yoksa halsiz ve kabarıkken mi? Oyun halindeyken heyecanlı olur göz bebekleri küçülür vs. Dediğim gibi hastalık kusmuğu ise sirke kullanabilirsiniz. Dışkısını da kontrol edin. Kusmuk kokulu mu bakın.(koku hastalık göstergesi)

Geri