muhabbet kuşum kusuyor

ArmyOfNunu

Meraklı Üye
Selamun Aleykum
Kuslarim tuy degisiminde oldugu icin dün kuşlarima ilk defa yumurta mamasi verdim yeşil kuşum güzel yedi beyaz kuşum az yedi bugün ise beyaz kuşum halsizdi ve uyuyordu şimdi biraz kusma hareketi yaptı ve ağzından su gibi birşey çıkardı acaba neyden kaynaklandı ve ne yapmam gerekiyor yardimci olabilirmisiniz

Kuşları ayırın yanındaki kusmayan kuşu başka yere alın. O kusan kuşun fotoğrafını atın ve yeni yapmış/yapacak dışkısını paylaşın.

Selamun Aleykum
Kuslarim tuy degisiminde oldugu icin dün kuşlarima ilk defa yumurta mamasi verdim yeşil kuşum güzel yedi beyaz kuşum az yedi bugün ise beyaz kuşum halsizdi ve uyuyordu şimdi biraz kusma hareketi yaptı ve ağzından su gibi birşey çıkardı yeşil kuşum ise daha çok oynamaya başladı acaba neyden kaynaklandı ve ne yapmam gerekiyor yardimci olabilirmisiniz

Kuşları ayırın yanındaki kusmayan kuşu başka yere alın. O kusan kuşun fotoğrafını atın ve yeni yapmış/yapacak dışkısını paylaşın.
dışkısını zorlanarak ta yapıyor bazen

Ekli dosyalar

• 20180601_070355.jpg
    20180601_070355.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 14
  • 20180601_070344.jpg
    20180601_070344.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 14
teskkurler kusa elma verince kolay yapıyor dışkısını ama başka zaman zorlanarak yapıyor bazende sulu oluyor bide kusmasi nerden kaynaklanmış olabilir
Ağzına herhangi birsey damlattiniz mi? İcinde kusmayı gerektiren birsey olmustur genellikle kusmaları iyi oluyor zararlı olan şeyleri atmak adina

Veterinere götürmenizde bence fayda olabilir. Benim kuşumda geçen hafta kusmuştu sonra düzeldi sandım ama bu hafta tekrar kustu hemen götürdüm. ilk kustuğunda ağzında 15,20 tane belki daha fazla yem kusu daha sonra üstünü ıslattı. Okuduğum kadarı ile kusma iltahap ve mantar gibi şeyler kaynaklı olabiliyor yani önemsiz bir şey olmayabilir.

Veterinere götürmenizde bence fayda olabilir. Benim kuşumda geçen hafta kusmuştu sonra düzeldi sandım ama bu hafta tekrar kustu hemen götürdüm. ilk kustuğunda ağzında 15,20 tane belki daha fazla yem kusu daha sonra üstünü ıslattı. Okuduğum kadarı ile kusma iltahap ve mantar gibi şeyler kaynaklı olabiliyor yani önemsiz bir şey olmayabilir.
Teşekkür ederim benim kuşum yem kusmadı sadece su gibi bir şey çıkarttı ağzından ama veterinere götürmek daha iyi

Geri