Muhabbet kuşum kusuyor

berk sürek

Yeni Üye
Merhabalar. Başlıkta dediğim gibi kuşum kusuyor. Detayları vereceğim. Bana geldiğinde 1-2 aylıktı üzerinden 6-7 ay geçti yani şuan en az 7 en fazla 9 aylık. Son zamanlarda gaga taşının hemen altında renkleri koyulaşmış yemler görüyordum. Sadece ama sadece gaga taşının altında oluyorlar, kafes tabanına dağınık şekilde değil. Resmen tepe yapmış. Önce hazmedemeyip yemleri öyle sıçtığını düşünmüştüm. 2 gün Ankaraya düğüne gittik geldik, (İzmirde yaşıyorum) bi baktım resmen dağ oluşturmuş koyu yemlerden. Yemliğine bakıyorum kabukları normal biçimde duruyor. Bu arada ilk geldiğinden bu yana kuş kumu katardım yemliğine. Ama Ankaraya giderken kuş kumu bittiği için koyamadım haliyle. Bugün petshop'a gittim durumu anlattım bir de fotoğraf gösterdim isterseniz buraya da atarım, kuşun dışkısı ve yanında o koyu yemleri gördü. Ben hasta olduğunu düşünmüştüm ama petshop sahibi ''bu kuş senden benden sağlıklı bokuna baksana, fazla yediği için kusuyor dedi. Kuş kumu aldım eve döndüm. Biraz internetten araştırma yaptım kuşlar kızıştığı zaman kusarmış, benimki de sadece gaga taşının altına kusuyor ya, acaba gaga taşına kur mu yapmaya çalışıyor benim deli oğlan ? Çünkü bazen gidiyor gaga taşına öpücük atıyor babacık babacık filan diyor, ben daha ısırıp yediğini görmedim sadece öpüyo onu. 2 yemliği doldurup takardım şimdi tek yemlik koydum suyuna da deep fix betisol diye bi vitamin kattım tüy dönemi için diyo tedavi amaçlı kullanılmaz diyo ama belki bi yararı olur zaten çok fazla tüy dökmeye de başladı

Geri