Muhabbet Kuşum Kustu ve Kustuktan Sonra Daha Az Dışkı Yapmaya Başladı.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan melihhh19
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

melihhh19

Yeni Üye
selamlar. Dün saat 15,00 gibi muhabbet kuşumu uçurmak için kafesten çıkardım. uçurduğum yerde dolabın üstünde onun için koyduğumuz bir kutu var oraya kondu. biraz zaman geçtikten sonra bizim yanızıma gelmek istedi ordan yanızıma uçarken çok hızlandı bize konamıyaçağını anlıyınca kafese doğru döndü fakat kafesin kenarlarındaki tellere kondu ( normalde hep oralara konuyor ve herhangi bir sıkıntı olmuyor) fakat normale göre bu sefer hızlı olduğu için baş aşya şekilde oraya kondu ondan sonra ben elime aldım ve kafese koydum çünkü elime almasam biraz bacakları açıtacak gibiydi. kafese koyduktan en fazla 30-40 sn sonra tam emin değilim ama galiba kusmaya başladı. şuan sıkıntı yok yemini yiyor suyunu içiyor ama dışkısını normale göre az yapıyor bunda herhangi bir sıkıntı olur mu yani bu az dışkısını az yapmasının sebebi bu kusmadanmı yoksa başka bir şeyden mi

bu arada bize gelirken konamama sebebi biz tam kalkıyorduk o sırada geldiği için ayağa kalktığımız sırada konamadı

2. olarak kusma sırasında kuşum yütleri böyle bir garip(ıslak gibi) oldu ve gözünden yaş geldi yani bu kusma sırasında olan bir şey mi yoksa anormal bir şey mi eğer anormal bir şey ise ne yapmam lazım

3. olarakda eğer yine böyle bir durum olursa ne yapmam lazım bazı veterinleri aradım kafesteki tüm yemleri alın parolun yarısını kırın bir damla olarak kuşa verin dedi ama çok güvenmediğin için parolu kurdum bir çağ bardağın içine bütürdü kalmıyacak şekilde koydum belki içer diye ama içmedi. kuşumu kaç gün kafeste bırakmam lazım sizce yani 1-2 gün hiç kafesten çıkarmıyıp kendisine iyice gelmesini mi beklemeliyim yoksa arada çıkarıp uçurmam daha mı iyi olur . cevap verirseniz sevinirim.

*Edit= Bu arada youtubedaki videolar gibi bir kusma değil sanki böyle boğuluyormuş gibi yani baya içindeki bütün yemi dışarı atmaya çalışıyormuş gibi. yani videolardaki gibi böyle bir kaç tane yemi yavaş yavaş ağızından çıkarma değil.

Kuşunuz ters olarak kaldığı için yediklerimi çıkartmış önemli bir durum yok, birkaç gün kafesinden çıkarmayın dinlensin. O veteriner arkadaş neye dayanarak parol vermenizi önerdi acaba, kuşunuz iyi ki de içmemiş, hasta olmadığı müddetçe kuşunuza ilaç vermeyin. Az dışkı yapmasının bu durumla bir alakası olduğunu zannetmiyorum, yaptığı dışkı sayısı doğrudan yediği yem miktarına bağlıdır. Kursağındaki yiyecekleri çıkarttığı için tüyleri ıslanmış olabilir, birkaç gün dinlendikten sonra banyo yaptırın.

Kuşunuz ters olarak kaldığı için yediklerimi çıkartmış önemli bir durum yok, birkaç gün kafesinden çıkarmayın dinlensin. O veteriner arkadaş neye dayanarak parol vermenizi önerdi acaba, kuşunuz iyi ki de içmemiş, hasta olmadığı müddetçe kuşunuza ilaç vermeyin. Az dışkı yapmasının bu durumla bir alakası olduğunu zannetmiyorum, yaptığı dışkı sayısı doğrudan yediği yem miktarına bağlıdır. Kursağındaki yiyecekleri çıkarttığı için tüyleri ıslanmış olabilir, birkaç gün dinlendikten sonra banyo yaptırın.
Teşekkürler içimi rahatlattınız.

Geri