Muhabbet kuşum konuşmuyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan rmzn1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

rmzn1

Yeni Üye
Muhabbet kuşumu yaklaşık 3 aylıkken aldım hergün yeterince ilgilendim şuan 8 aylık ve hala konuşmuyor arada ötüyor sesi az çıkıyor elime şu aralar yeni alıştı ve yemi az yiyor petshopta yavru kuşla değiştirmeye karar verdim ama kuşuma bağlandım hem değişmesini istiyorum hem istemiyorum verdiğim petshopta ona iyi bakıcaklarmıdır onu merak ediyorum çok üzülüyorum :((

Muhabbet kuşumu yaklaşık 3 aylıkken aldım hergün yeterince ilgilendim şuan 8 aylık ve hala konuşmuyor arada ötüyor sesi az çıkıyor elime şu aralar yeni alıştı ve yemi az yiyor petshopta yavru kuşla değiştirmeye karar verdim ama kuşuma bağlandım hem değişmesini istiyorum hem istemiyorum verdiğim petshopta ona iyi bakıcaklarmıdır onu merak ediyorum çok üzülüyorum :((
kimi kus 6.ayinda konusur kimi 1.5 yasinda bunu bil.belki yeni alacagin kusta konusmayacak?petshop senin baktigin gibi bakamaz,muhtelemen uzulup strese girip yemeden icmeden kesilecektir ve petshopda olecektir sen birakinca.sana alisan kusu verme yaziktir gunahtir..onemli olan konusmasi degil sevildigini bilmesi,sicak bir yuva, iyi bir bakim.verme kusunu verme cok uzulursun sonra.o oyuncak değil senin bu hayattaki yol arkadasin..mutlu olmasi icin elinden geleni yap

Yakında konuşur merak etmeyin.Değiştirmeye kalkmayın,ev ortamına alışan kuş petshopta yaşayamaz.Az yemek yiyor demişsiniz bunun nedenini araştıralım.Kuşun fotoğrafını ve dışkı fotoğrafını paylaşın.

• Beğen
Tepkiler: Kca
1.si bunlar oyuncak değil canlı ister konuşur ister konuşmaz biraz huy meselesi. İnsanda bile bazısı hemen konuşuyor bazısı 4 5 yaşına kadar konuşmuyor olabilir yani. Önemli olan sizin onu sevdiğinizi bilmesi. Benimki 2.5 yaşında cici dışında hiç bir şey söylemiyor onu da canı isterse söylüyor ama canımın içi o benim trilyon verseler vermem kimseye. Petshopta da imkanı yok yaşayamaz zaten strese girer onu da geçtim alişmadiği bi yaşam olduğu için orada yaşayamaz.
2.si erkek olduğuna emin miyiz?
3.sü bir hastalığı var ise ondan konuşmuyor da olabilir veya vitamin eksikliği vs bir şeyi var ise.
4.sü de ileride çocuğunuz olduğunda da konuşmazsa onu da verip yeni mi yapicaksiniz çok merak ediyorum.

Bu kuşlar insanlarla yaşasın diye yaratılmış canlılar değil , doğasında da insan sesleri çıkartmak zaten yok . Çıkarttığı her ses aslında kur amaçlı ve papağanlar duygusal canlılar olduğuiçin karşı cinsine veya bir insana bağlanabiliyor eğer siz bu konuyu beceremediyseniz hayvanın hiç bir suçu yoktur. Bu kuşları ailenize veya kendiniz gözünde hayvan olarak değil de birey olarak tanıtırsanız daha başarılı olursunuz.
Unutmayınız ki her canlı sizinle sizin kanalınızdan iletişim kurmak veya tepki vermek zorunda değil.

Siz onu bıraktığınızda hayvanın psikolojisini hiç düşünüyor musunuz? Hayata küsecek belki sizi az gördüğünde bile üzülüp strese giren canlılardan bahsediyoruz. Sevgi ilgi için konuşması mı şart? Ya kuşa bakmayı bilmeyen başka biri sahiplenirse o kuşu pişman olmaz mısınız hiç? Gerçekten konuşmadığı için ona yeterli ilgi ve sevgiyi veremeyeceginizi düşünüyorsanız muhabbet kuşlarını çok seven,isteyen, yeterli bilince sahip, güvenilir birine hediye etmenizi tavsiye ederim.

Maalesef arkadaşlar kuşu petshopa terketmiş , karşılığında yeni kuş almış .

Sadece yemek yiyip yemediği ve elbisesinin yırtık olup olmadığına bakıp başka hiç bir şeyiyle ilgilenmeden çocuk yetiştirilen bir ülkede aslında bu normal bir durum . Çocuğa onun bir oyuncak olmadığını annesi/babası anlatmamış , petshopa götürürken yapma evladım onunda bir canı ve duyguları var dememiş annesi/babası . Bu çocuk kadar anne ve babasıda suçlu bu konuda .

Nereden biliyorsun? İnşallah çok daha iyi kalbi olan birini bulur yavrucak bir an önce

Evcil hayvan bakabilmek için diploma alınması lazım.

Daha sevginin ne olduğunu bilmeyen insanlar bir hayvanın kendisini sevip güvenip ilgi göstermesini bekliyor ne garip. Halbuki onlar kimin sevip sevmediğini hepimizden daha iyi anlıyor. Neyse konu anlamını yitirmiş o zaman Sağol .

Geri