Muhabbet kuşum kepek benzeri birşey döküyor

Berat_

Yeni Üye
Muhabbet kuşum tüylerini döktü alnındaki tüyler çıktı sayılır ama bugün beyaz kepek benzeri birşey dökmeye başlamış sebebi nedir acaba kuşa zarar verir mi?

https://www.hizliresim.com/p5fu6tm (resminide koydum buradaki az kafesin tabanı bembeyaz)

Tüy zamanı beyaz döküntüler oluyor daha sonra geçiyor yenilenme bitince.Arzu ederseniz b vitamini ile destekleyebilirsiniz onun harici geçici bir durum.

Tüy zamanı beyaz döküntüler oluyor daha sonra geçiyor yenilenme bitince.Arzu ederseniz b vitamini ile destekleyebilirsiniz onun harici geçici bir durum.
teşekkür ederim bu döküntülerin ortalama bir sürresi oluyor mu peki?

Tüylerde olan eski ve artık işe yaramayan keratinler aslında o kepekler, tüy döneminde fazlalaşırlar ancak genel olarak ömür boyu sürer, kuşun sağlıklı olduğunu gösteren işaretlerden birisidir. Astımınız varsa veya olan tanıdığınız varsa çok nadir de olsa astımı tetikleyebilir dikkat edin. Kuş tüyden çıktığında kepekler çok daha azalacaktır. Düzenli olarak banyo yaptırmayı da unutmayın tüy sağlığı için.

Tüylerde olan eski ve artık işe yaramayan keratinler aslında o kepekler, tüy döneminde fazlalaşırlar ancak genel olarak ömür boyu sürer, kuşun sağlıklı olduğunu gösteren işaretlerden birisidir. Astımınız varsa veya olan tanıdığınız varsa çok nadir de olsa astımı tetikleyebilir dikkat edin. Kuş tüyden çıktığında kepekler çok daha azalacaktır. Düzenli olarak banyo yaptırmayı da unutmayın tüy sağlığı için.
teşekkür ederim yardımınız için kış aylarında her nekadar az yıkasamda artık daha sık yıkayacağım

teşekkür ederim yardımınız için kış aylarında her nekadar az yıkasamda artık daha sık yıkayacağım
Rica ederim, haftada 1 veya 2 haftada bir ılık banyo suyu koysanız yeter, içine de favori sebzesinden koyabilirsiniz pek suya alışkın değilse, sakın kurutmayın, kaloriferin önüne koymayın yeter kendiliğinden kuruyacaktır ev soğuksa kafese hafif örtü örtün yeter

Bence kendiniz yıkamayın kış aylarında ortam sıcaklığı müsait değilse üşütüp hasta olabilir.Ayrıca ılık suya kendisi ihtiyaç duyarsa girip çıkabilir sizin bişi yapmanıza gerek yok.Benim kuşumda arada kepek döküyor fakat yıkanmayıda sevmiyor ben yaz aylarında fısfıslıyorum :)

Geri