Muhabbet kuşum kafeste durmak istemiyor

Müslümcü03355

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 1 aylık yavru kuşumu alalı 1 hafta oldu kafesin içinde durmak istemiyor baya disarda tuttum elimde omzumda vitaminleri gaga tasi olmasina ragmen etrafi telleri tülü istiriyor ve yemi yere döküp yiyor bu sorunlari nasil duzeltebilirim

Merhaba arkadaşlar 1 aylık yavru kuşumu alalı 1 hafta oldu kafesin içinde durmak istemiyor baya disarda tuttum elimde omzumda vitaminleri gaga tasi olmasina ragmen etrafi telleri tülü istiriyor ve yemi yere döküp yiyor bu sorunlari nasil duzeltebilirim

Zamanla alışacaktır kafes içine abartmadan zilli 1-2 oyuncak alabilirsiniz bu sayede dikkatini dağıtmış olur ve kafeste durduğu süre boyunca daha az ağresif tavırlar sergileyecektir.

Zamanla alışacaktır kafes içine abartmadan zilli 1-2 oyuncak alabilirsiniz bu sayede dikkatini dağıtmış olur ve kafeste durduğu süre boyunca daha az ağresif tavırlar sergileyecektir.
Abi merhaba bugun zilli salincak ve zilli nazar boncugu aldim ve kafesin disindayken durmasi icin tunek aldim tunege cikmak icin kafesin arasina zorlamis kendini gormesem sıkışacakmis

1- Kafesiniz çok küçük.
2-Kafes içi tüneklerden birini çıkarın diğer tüneği ortalayın.
3-Salıncağı çıkarın.
4.ipli oyuncak çok büyük sadece oyuncak zil yeterliydi. Kafesten çıkarabilirsiniz yada köşeye asabilirsiniz.
5- Tek suluk yeterlidir fazla olanı çıkarın.

En kısa zamanda kafesi daha büyük ve geniş bir kafes ile değiştirin kuşun kafeste durmamak istememesi gayet doğal çünkü yeterli hareket alanı yok. Kuş strese girer.

1- Kafesiniz çok küçük.
2-Kafes içi tüneklerden birini çıkarın diğer tüneği ortalayın.
3-Salıncağı çıkarın.
4.ipli oyuncak çok büyük sadece oyuncak zil yeterliydi. Kafesten çıkarabilirsiniz yada köşeye asabilirsiniz.
5- Tek suluk yeterlidir fazla olanı çıkarın.

En kısa zamanda kafesi daha büyük ve geniş bir kafes ile değiştirin kuşun kafeste durmamak istememesi gayet doğal çünkü yeterli hareket alanı yok. Kuş strese girer.
Zili köşeye aldım . diğer kucuk olan suluk değil kum tek tünek yeterlimi diyorsun abi

Dal sarı kullanabilirsin daha kolay yer
Tunegi çıkarman çok iyi olmuş
Söylenilenler gibi kafes bu hâline bile ufak çift yapmak istediğinde hiç yetmeyecek

Dal sarı kullanabilirsin daha kolay yer
Tunegi çıkarman çok iyi olmuş
Söylenilenler gibi kafes bu hâline bile ufak çift yapmak istediğinde hiç yetmeyecek

IMG-20200505-WA0000
resim net
Cok tesekkur ederim bu bilgiler icin bugun gidip bu kafesi aldım gayet guzel simdi 1 haftalik daha kusum yeniyim bu seylerde kusum cok sessiz problemim bu sadece ustune cok dusmeme ragmen

Geri