Muhabbet kuşum kafasını garip oynatıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan vondka
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

vondka

Yeni Üye
muhabbet kuşum son birkaç gündür bu şekilde garip garip kafasını sallayıp hiç normal davranmıyor, normalde çok bağırırdı şimdi kuş sesi bile dinletsek cevap vermiyor ötmüyor. Sebebi ne olabilir? Nasıl tedavi edebiliriz?

Normal bir durum aynadaki görüntüsüne kur yapıyor
Önceden yapmıyordu. Evet kafasını sallamasının normal olduğunu biliyorum ama sadece aynaya değil demirlerde de ve dışardayken konduğu yerde de yapıyor. Şu birkaç gündür normalde kafesi değişirken falan avazı çıktığı kadar bağırırken şuan sesi çıkmıyor sürekli gözlerini kısıyor. Bronşit olmuş olabileceğinden şüphelendim ama, başka bir fikriniz var mı? Videodaki hareketi sadece aynada değil her yerde her an yapıyor nefes alamıyor gibi sanki

Her cisime kur yapması normal bu kafesin teli olur oyncağı olur senin elin dahi olabilir ve mekanda farketmez kafes içi veya dışu
(Eğer bronşit olsydı hırıltlı nefes ve yüksek ateş olması gerekirdi)

kusma var mı? kusmuk kokuyor mu? Ağzı kokuyor mu? diskisinda sorun var mı? anladığım kadarıyla kus halsiz. halsiz olmasi bi hastalık belirtisi olabilir.

kusma var mı? kusmuk kokuyor mu? Ağzı kokuyor mu? diskisinda sorun var mı? anladığım kadarıyla kus halsiz. halsiz olmasi bi hastalık belirtisi olabilir.
Hayır hiçbir koku yok elimle tuttuğumda, uçarken falan sadece zor nefes alıyormuş gibi bir ses çıkartıyor. Tüylerinin rengi soldu hafif, hiç ötmüyor. Kafasını sallama biçimi de kur yapma değil. Ağzını açıp kafasını videodaki gibi sallıyor, kur yaparkenki halini biliyorum bu kur değil. Sanki boğazında birşey varmış da yutkunmaya çalışıyormuş gibi.

Aynayı çıkart, tahta tünek tak. Forumda her gün kaç kişiye şu cümleleri kurduğumuzu bilmiyoruz artık. Keşke kuşlarınız ile sadece hasta olduklarında bu kadar ilgilenmeseniz. Kuşta kafa sallama dışında farklı bir belirti var mı?
Acayip halsiz. Ötmüyor, çok nadir hafif bir ötme sesi çıkartıyor, sürekli tüylerini kabartıyor kanatlarını çok hafif açarak uyuyor.

çok şaşırdım kuşun yaptığının aynısını benim kuşum şuanyapıyor yem çokaz yiyor su neredeyse hiç içmiyor düzeldimi sizin kuşunuzun hastalığı ?

Geri