Muhabbet kuşum küsmüş olabilir mi?

browniesmom

Yeni Üye
Herkese merhaba,

yaklaşık 1 aydır kuşum sürekli uyuyor, yalnızca yem yemek ve su içmek için uyanıyor. İştahı hala yerinde, yemek yemeyi çok seviyor yani yemesinde hiç bir sıkıntı yok. Devamlı hasta olduğundan endişelendim. Minik bir tüy dökümümüz var onu atlatmakta zorlanıyor gibi. Kuşlar küser mi bilmiyorum ama artık küsmüş olabileceğini düşünüyorum. Küsmüş olabileceğini düşünmemin nedeni neredeyse hiç ötmemesi. Günde yalnızca 1-2 ötüş duyabiliyorum. Diğer kuşlara dahi cevap vermiyor. Normalde gün boyu birlikte olurduk, sürekli kafes dışındaydı ama pandemi dolayısıyla babam birer hafta evde olunca günler boyu kafesinden yalnızca 1er saat çıkarabildim çünkü babam korkuyor. Son 2 haftadır gözlemlediğim kadarıyla sürekli kafes tabanına inip eşeliyor ya da öylece tabanda duruyor ben seslenene kadar kımıldamıyor ama ben seslenince koşarak tüneğe çıkıyor. Yalnızca ben seslenirsem 2-3 defa kısık bir ses tonuyla cevap veriyor ve ben nereye otursam kafeste o tarafa koşup orada uyuyor. Sadece ben parmağımı uzatınca koşarak gelip kendini sevdiriyor. Anladığım kadarıyla ilgimi çekmeye çalışıyor, bunu anladığımdan beridir çok fazla ilgileniyorum. Sizce sorunu küsmüş olmasında mı, tüy dökümü mü yoksa herhangi bir hastalığı var mıdır? 1 aydır inanılmaz endişe içerisindeyim, sürekli uyuması ve ses çıkarmaması çok endişe verici. Yeniden ötmesini hareketlenmesini nasıl sağlarım?

Şimdiden çok teşekkürler, iyi forumlar.

B vitamini veriyor musunuz tüy döneminde ?

küsmüş olabilir bir şey yaptıysanız, bende yanlışlıkla bir hata yapınca küsüyor ama hemen barışıyor sıkılınca

B vitamini veriyor musunuz tüy döneminde ?

küsmüş olabilir bir şey yaptıysanız, bende yanlışlıkla bir hata yapınca küsüyor ama hemen barışıyor sıkılınca
Evet tüye girdiğinden beridir düzenli olarak B vitamini veriyorum. Dediğiniz gibi küstü sanırım ama barışması için çok çabalamam gerekecek galiba.

Şuanda tüy dökümü devam ediyormu? Kuşlar genellikle Sonbahar ve İlkbahar aylarında tüye girerler eğer tüyde ise halsiz olması çok normal B Vitamini ile desteklemişsiniz güzel tüy ortalama 20 gün kadar sürer normalde ama siz 1 aydır böyle demişsiniz küsmüş olabilir veya hasta olabilir popo tarafını bir kontrol edin atabiliyorsanız fotoğraf atın ishal olabilir dikkat etmek lazım esintide bıraktınızmı onun dışında yanlışıklada olsa kötü davrandıysanız küsmüş veya güveninizi kaybetmiş olabilir. İyi Forumlar.

Şuanda tüy dökümü devam ediyormu? Kuşlar genellikle Sonbahar ve İlkbahar aylarında tüye girerler eğer tüyde ise halsiz olması çok normal B Vitamini ile desteklemişsiniz güzel tüy ortalama 20 gün kadar sürer normalde ama siz 1 aydır böyle demişsiniz küsmüş olabilir veya hasta olabilir popo tarafını bir kontrol edin atabiliyorsanız fotoğraf atın ishal olabilir dikkat etmek lazım esintide bıraktınızmı onun dışında yanlışıklada olsa kötü davrandıysanız küsmüş veya güveninizi kaybetmiş olabilir. İyi Forumlar.
Uykusu ve sessizliği dışında her şeyi eskiden olduğu gibi sanırım dediğiniz gibi ya bir davranışıma küstü ya da ilgisizlikten oldu. Teşekkür ederim

Geri