Muhabbet Kuşum kör oldu

argentvil

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim Malatya da yaşıyorum ve bu şehirde aramadığım veteriner kalmadı hepside yapacak bir şey yok diyolar. Kuşum bir kaç gün önce ishaldi ve felçlik geçirir gibi oldu şuan veteriner eşliğinde ilaç tedavisine başladım ishali geçti ama felçlikten sonra kuşum görmüyor veteriner ışığa tepkisi var ama sinirsel bir şey olabiir dedi. Ben burada ki veterinerlerden çok sizlerin bilgisine güveniyorum. Felçlik geçirdi ve ardından bu körlük başladı lütfen yardımcı olun ne yapmam lazım ? Kuşum dişi 6 yaşında teşekkürler şimdiden.

Bu olaya teşhis koyup tedaviye başlatacak tek yer kanatlı hekimidir.Teşhis konulup tedaviye başlanması için bir çok test yapılması lazım bunuda sadece kanatlı hekimi yapabilir.Malatyada kanatlı veterineri yok galiba bildigim kadarıyla bu testleri yapabilecek 2 yer var istanbulvet florya ve özvet

Öncelikle geçmiş olsun. kuşu kanatlıdan anlayan bir veterinere götürme imkanınız varsa götürün.
Kuşa b vitamini takviyesi yapın, sinir sistemine iyi gelecektir. 3 gün üst üste verin.

Öncelikle geçmiş olsun. kuşu kanatlıdan anlayan bir veterinere götürme imkanınız varsa götürün.
Kuşa b vitamini takviyesi yapın, sinir sistemine iyi gelecektir. 3 gün üst üste verin.
Hocam B vitamini veriyordum veteriner antibiyotik vitamin bir şeyler karıştırdı 15 gün bundan başka bir şey vermedi dedi. Şimdi yeniden B vitamini verirsem sıkıntı değil mi ? Birde B vitamini ağzına damlatıyorum günlük 4 defa yeterli midir ?

Hocam B vitamini veriyordum veteriner antibiyotik vitamin bir şeyler karıştırdı 15 gün bundan başka bir şey vermedi dedi. Şimdi yeniden B vitamini verirsem sıkıntı değil mi ? Birde B vitamini ağzına damlatıyorum günlük 4 defa yeterli midir ?
Tekrardan b vitamini takviyesi yapın. 2,3 damla damlatmanız yeterli.

Kullanılan antibiyotiğin etken maddesini öğrenmeyi unutmayın .

Anlamayan veteriner hayvanı candan eder ben şahsen o ilaçları asla kullanmam..Babamın bir kekliği vardı veteriner ilaç vermişti sonra kör oldu sonra da öldü hayvancağız...İlaç ağır geliyorsa çok zor dönüşü olur..

Geri