Muhabbet kuşum iyi mi

ArmyOfNunu

Meraklı Üye
Merhaba kuşumun vücut rengi mor renkte göğsündeki ince uzun damarı sevince normal ama elime alıp dokunduğum zaman sert olduğunu fark ettim bu normal mi çünkü kuruluk hastalığına baktığımda o bölge sert olunca hastalığın başlangıcı olduğundan bahsetti bende bu yüzden size sormak istedim ama yemesi ve su içmesi normal , genellikle titriyor ve tüylerini kabartıp duruyor böyle olmasının sebebi acaba nedir yardımcı olursanız teşekkür ederim @Selçuk YÜKSEL
20180324_235448.jpg
20180324_235441.jpg
20180324_235320.jpg

Petshoptan cocsigeel isimli iliçtan alıp çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak 5 gün tedavi edin. Bulamazsanız eczaneden mikostatin ve flagyle isimli ilaçlardan alıp çeyrek suluğa herbir ilaçtan 5’er damla damlatın. Tedavinin 4. Günü tüm kafes ve ekipmanlarını dezenfekte edin. Temas ettiği her ne varsa ya yenisiyle değişin yada deznfekte edin. Örneğin gaga taşı kalamar kum yem vs vs..

Petshoptan cocsigeel isimli iliçtan alıp çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak 5 gün tedavi edin. Bulamazsanız eczaneden mikostatin ve flagyle isimli ilaçlardan alıp çeyrek suluğa herbir ilaçtan 5’er damla damlatın. Tedavinin 4. Günü tüm kafes ve ekipmanlarını dezenfekte edin. Temas ettiği her ne varsa ya yenisiyle değişin yada deznfekte edin. Örneğin gaga taşı kalamar kum yem vs vs..
Tamam Teşekkür ederim derisindeki morluk nedir ?

Resimlerde sadece göğsünü çekmişsiniz karın bölgesine bakın orası da mor mu ? Kırmızı veya mor damarlanma şeklinde bir şerit var mı ?

Tüylerini aralayıp karın derisini gösterseydiniz keşke böyle belli olmuyor.

Yine göğsünü çekmişsiniz ama neyse. Dediğim tedaviyi uygulayın.

Son düzenleme:
Yine göğsünü çekmişsiniz ama neyse. Denge kaybı ve kabarma yoksa sorun yok demektir. Kabarma uzun süreli olursa yazın.
Ucmasina sıkıntı yok güzel uçuyor verdiğiniz ilaçlardan mikostatin ve flagye yi aldım diğer ilacı bulamadım ilaçtan 5 er damla damlatin dediniz ya mikostatin ilacının içinde damlalık gibi birşey var o ölçekle suluga koysam olurmu
15221862777141260661109.jpg

Geri