muhabbet kuşum ishal ve kabarıp uyuyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan esra87
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

esra87

Yeni Üye
muhabbet kuşumun dün tırnağı dibinden kopmuş.çok az kanamış.
bugün normalden de fazla kabarıp uyuyor. dışkısına baktım şeffaf su şeklinde.
Ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz?

Tırnak ucu görünüyor mu tırnak köküne bakınca? Ağzına bir damla elma sirkesi damlatım. Suluğuna da dört damla elma sirkesi damlatın. Haşlanmış patates yedirin.(yağsız ve tuzsuz haşlanacak)

Tırnağının olduğu parmak şiş mi? Terramycn kremi sürün oraya.

parmağı şiş değil. Tırnak ucu çok az var sanki ama kan olduğu için göremiyorum.

İç parazit tedavisi yapın. Veterinerden Vilmectin alıp ense derisine bir damla damlatın. 7 gün aralarla 3 seans. Ayrıca probiyotik alıp suyuna katın her gün. 4-5 gün içinde düzelme olmazsa yazın.

yerinden hiç kıpırdamıyor yem de yemiyor su da içmiyor.

Tedavide gecikmişsiniz o zaman. Elle beslemeniz gerek.

fakat gündüz hiçbirşeyi yoktu akşam oldu biraz peynir verdim ama kendisi yem yemiyor

hala kabarık oturuyor yem yemiyor pek hali yok biraz peynir verdim onu iştahla yedi. su da içiyor. ama kabarıp uyumaya devam edior dışkısı da bir şey yemediği için hala şeffaf

Selçuk Bey'in söylediği tedaviyi uyguluyorsunuz değil mi?

hala kabarık oturuyor yem yemiyor pek hali yok biraz peynir verdim onu iştahla yedi. su da içiyor. ama kabarıp uyumaya devam edior dışkısı da bir şey yemediği için hala şeffaf
Önerilen ilaçları aldınız mı? Probiyotik ve vilmectin. Ayrıca haşlanmış patates de yeridirn.

Verdiğiniz peynirin tuz oranı nedir? Zararlı olabilir ben peynir taraftarı değilim. Peyniri vermeyi kesin bence. Kuşlar Küçük hayvanlar böbrek ve bağırsak sistemleri bozulabilir. Çeşitli yemlerle ve arada zararı olmayacak meyve sebzeyle beslenmeli diye düşünüyorum. Mama yapıp besleyebiliyorsanız elle besleyin zayıflamasın.

kuşa peynir vermeyin bence. az da olsa tuzluysa zararlı böbrekleri için. dışkı fotoğrafı atın. tuzlu şeyler çok veriyorsanız normalde de o yüzden çok su içip fazla sulu dışkı yapabilir.

normalde peynir vermiyorum ama şu an bir şey yemediği için verdim. Dışkısı bu şekilde =

Ekli dosyalar

• IMG_20180604_133619.jpg
    IMG_20180604_133619.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 16
ve dün akşamdan beri bu şekilde uyuyor

Ekli dosyalar

• IMG_20180603_214925.jpg
    IMG_20180603_214925.jpg
    3.2 MB · Görüntüleme: 16
İç parazit tedavisi yapın. Veterinerden Vilmectin alıp ense derisine bir damla damlatın. 7 gün aralarla 3 seans. Ayrıca probiyotik alıp suyuna katın her gün. 4-5 gün içinde düzelme olmazsa yazın.
aynen böyle yapın mümkünse elma sirkesi ile içme suyunu bir kaşık kadar karıştır,bir çay kaşığı kadar ağzından damlat

Az önce dışkısı böyleydi

Ekli dosyalar

• IMG_20180604_150120.jpg
    IMG_20180604_150120.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 16
Esra hanım nasıl bir tavsiye bekliyorsunuz ? İlaca gerek yok gül suyu içirin geçsin gibi birşey mi ? Bugün iç parazit tedavisi uygulasaydınız yarın duruma göre yol çizerdik.

Hayvanın sindirim sistemi çökmüş yediklerini sindiremez hale gelmiş ve bunun birçok nedeni olabilir. Geç kalmadan birinden başlamalıyız..

Özür dilerim Selçuk bey. Disi kuşumu bu şekilde kabardıktan sonra kaybetmiştim. ama onun durumu bambaşkaydı kafeste yalnız oldugu halde surekli yumurtluyordu. Veteriner bir çeşit hormon tedavisi gerektiğini söylemişti ama kaybettik.
Bu yüzden biraz fazla panik yaptim.hemen dediğiniz ilaci alıp uyguluyorum.

Geri