Muhabbet kuşum ishal nasıl tedavi ederim

Hamzaxaxsa

Yeni Üye
Arkadaşlar hepinize merhabalar muhabbet kuşum yaklaşık 4 5 gündür ishal yakın zamanda fark ettim enerjisi falan gayet iyi ama kakalari çok sulu şuan haftasonu olduğu için veterinerimiz kapalı hafta başı veya salı gibi goturecegimde bu süreçte nasıl evde az da olsa kendim tedavi edebilirim yardımlarınızı bekliyorum
buda kakasinin fotoğrafı

35156

Kuşun başka belirtileri neler? Kusma var mı? Öğürme var mı? Veya nefes alıp verirken kuyruğu atıyor mu?
Tam dolu suluğundaki suyuna beş altı damla limon damlatın.

Kuşun başka belirtileri neler? Kusma var mı? Öğürme var mı? Veya nefes alıp verirken kuyruğu atıyor mu?
Tam dolu suluğundaki suyuna beş altı damla limon damlatın.
Dediklerinizden hiçbiri suanlik yok kuyruk ama tam gozlemlemedimde oluyor sanki belki olmuyorda olabilir şuan uyuyor ama sabah limon olayını yapicam sagolun

Kuşlara limon ve sirke zararlı arkadaşlar bunu bilin kuş ishal 5 damla sirke kuş üşütmüş 5 damla limon böyle bir hastalık tedavisi yok lütfen yanlış bilgi vermeyin hiç bir yerde yazmaz bunlar özellikle hayvansever dostum nereye baksam tarifin ya 5 damla sirke ya da 5 damla limon yapma zarardan başka bişi değil bu söylediklerin. . İshal in tedavisi ilaçsız yulaftır sade yemligine yulaf koyun 1.gün boyunca sadece yulaf yesin akşamı bişi kalmaz geçmiş olsun.. sonra normal yeme dönün. .

Kuşlara limon ve sirke zararlı arkadaşlar bunu bilin kuş ishal 5 damla sirke kuş üşütmüş 5 damla limon böyle bir hastalık tedavisi yok lütfen yanlış bilgi vermeyin hiç bir yerde yazmaz bunlar özellikle hayvansever dostum nereye baksam tarifin ya 5 damla sirke ya da 5 damla limon yapma zarardan başka bişi değil bu söylediklerin. . İshal in tedavisi ilaçsız yulaftır sade yemligine yulaf koyun 1.gün boyunca sadece yulaf yesin akşamı bişi kalmaz geçmiş olsun.. sonra normal yeme dönün. .
https://www.tavsiyeediyorum.com/uzmanyazisi_4782.htm Bakın bu veteriner hekimin yazısı. Limon ve elma sirkesi uygulaması mevcut.

Burada hastalığın durumu ve seyrelme durumu önemli. Hasta olmayan kuş ile hasta kuşa öneriler farklı. Kimi tedavi edici kimi önleyici. Hasta kuş için elbette tek bu öneriler yetersiz her zaman yazımda veteriner önerisi sunarım fakat sizin söylediğiniz söz konusu uygulamalar veteriner yazılarında da mevcut. Linki bıraktım zaten.https://ibudgie.wordpress.com/health/ Şu ingilizce kaynakta da yazı sonlarında elma sirkesin uygulamasından bahsedilmekte.

Hangi veteriner kuştan anlıyor hocam 1 tane gösteremez kimse gidersin antibiyotik verir vitamin verir gönderir. O yüzden sakıncalı ben de elma sirkesi kullanıyorum fakat bu tür rahatsızlıklar da değil sadece ve sadece kursak mantarı başlangıcın da o da direk ağzına 1 damla..

Sizi anlıyorum gayemiz aynı kuşlarımızın sağlığı fakat doğal elma sirkesi ve limonun uygun oranda kullanımının yararları mevcut hatta yine link atacağım burası da yabamcı kaynak ve ikinci yorumda veteriner önerisinden bahsediliyor.

Bence ağza bir damla yerine suya damlatın neden mi direkt asit damlatmaktansa suyla seyreltmek daha sağlıklı. Su limon ve sirkenin asit baz dengesini ayarlıyor.

Geri