muhabbet kuşum için tedavi arıyorum

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan hsyntok
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hsyntok

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar
muhabbet kuşum kafesin köşesinde uyuyor kabarık popoya dışkı yapışıyor peçete ile alıyorum. bunun yanı sıra poposu şiş az çok bildigim kadarı ile tedaviler uyguladım suyuna vitamin suyuna elma sirkesi gibi.. fakat bugün daha bir halsiz.. ölsünde istemiyorum 10 yıldır bende hemen hemen. anlamadığım şey poposu neden şiş gibi tam hastalığını anlayamadım. umarım yardımcı olursunuz.
LGd87b.jpg

merhaba arkadaşlar
muhabbet kuşum kafesin köşesinde uyuyor kabarık popoya dışkı yapışıyor peçete ile alıyorum. bunun yanı sıra poposu şiş az çok bildigim kadarı ile tedaviler uyguladım suyuna vitamin suyuna elma sirkesi gibi.. fakat bugün daha bir halsiz.. ölsünde istemiyorum 10 yıldır bende hemen hemen. anlamadığım şey poposu neden şiş gibi tam hastalığını anlayamadım. umarım yardımcı olursunuz.
LGd87b.jpg
Kuş dişi mi,eş olmasada yumurta olabilir.Sıkışma vb durumlarda böyle şişlik oluyor bazen.Dışkısı da sirkeyle falan düzelecek gibi durmuyor ilaç kullanmanız gerekebilir.

Poposundan ıslak mendil ile aldım kuşum dişi varmı bir çaresi :(
BGoN8v.jpg
Eski kuşumda böyle dışkılarla birlikte boş yumurta problemi çok yaşadım,karındaki şişliğin ne olduğunu burdan söylemek çok zor maalesef.Bambaşka bir sorun da olabilir.

Öncelikle dışkı fotoğrafı atın bakalım
BGoN8v.jpg

Yumurta sıkışması olabilir. Dışkısıda büyük.
recai bey. fakat tek yaşıyor kuşum daha önce 10 a yakın yavru aldım 2017 den beri tek yaşıyor. popo altına yapışıyor ben cıkartıyorum elimle. baya halsizleşti. nefes alış verişleri normalden hızlı gibi. ne yapacagımı şaşırdım

BGoN8v.jpg

recai bey. fakat tek yaşıyor kuşum daha önce 10 a yakın yavru aldım 2017 den beri tek yaşıyor. popo altına yapışıyor ben cıkartıyorum elimle. baya halsizleşti. nefes alış verişleri normalden hızlı gibi. ne yapacagımı şaşırdım
Tekte olsa yumurta olabilir,veterinere götürme şansınız varsa iyi olur

Kuş kabız ve bakteriyel enfeksiyon var. Antibiyotik tedavisi görmesi gerekiyor. Veterinere gidin.

BGoN8v.jpg

Yumurta yapması için eşinin olması gerekmiyor. Kızgınlık yumurtası da yapabiliyorlar

Kuşta bana göre kabızlık var birde Bi ihtimal bakteriyel enfeksiyon var ama emin olmak için dışkı yapması gerek. Kabız için Kuşunuza marul, salatalık vb verebilirsiniz

Geri