Muhabbet kuşum için aldıklarım

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mekor
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mekor

Yeni Üye
Kuşu alalı 3 gün oldu. Henüz kafesten çıkarmadım fakat elimi uzatınca kaçmıyor ortama alışsın diye şimdilik kafese elimi çok fazla sokmuyorum. Bu siteden yola çıkarak birtakım ürünleri aldım bazıları elime ulaştı.
Aldığım ürünlerin görseli aşağıda yer alıyor almam gereken/tavsiye ettiğiniz ilave ürünler var mı? Varsa nelerdir?
İyi forumlar dilerim.

Aldığınız ürünler şimdilik yeterli. Probiyotiği haftada 2 kez. Gerwit'i haftada 1 Amin forteyi de haftada 1 ama tüy değişim dönemi haftada 2 kez verin. Bir daha birşeyler sipariş etmeniz gerekirse, oilmix-s de sipariş edin bayağı faydalıdır oda haftada 1 kullanırsınız.

Gaga taşı yerine powermax markasının bloklarini kullanabilirsiniz. Kemik takmaya bile gerek kalmıyor. İyot takviyeli güzel bir ürün

Yeni aldığınız kafesin tüneklerini de ahşap tüneklerle değiştirirseniz iyi olur. Mantar vs gibi durumların önüne geçmiş olursunuz. Tahta tünek iyidir. Çok incelerinden almayın ki rahat tutunsun. Bir de doğal dal şeklinde olanları da tavsiye etmem. İlk zamanlar hevesle aldım fakat içinden ağacı mükemmel bir nizam ile delen böceklerden çıktı :)

Yeni aldığınız kafesin tüneklerini de ahşap tüneklerle değiştirirseniz iyi olur. Mantar vs gibi durumların önüne geçmiş olursunuz. Tahta tünek iyidir. Çok incelerinden almayın ki rahat tutunsun. Bir de doğal dal şeklinde olanları da tavsiye etmem. İlk zamanlar hevesle aldım fakat içinden ağacı mükemmel bir nizam ile delen böceklerden çıktı :)
Aslında doğala yakın beslemek istiyoruz. ama onlar için doğal olan nasıl alışmışlarsa öyle devam etmeleridir. Odalarına ağaç getirsek boş yani. Onlara zarar vermeyen sağlıklı doğal olmayan malzemeler de kullanılabilir. Çok da doğalcı olmamak gerek.

Ben söğüt ağacı dalı kullanmıştım kuşlarımın oyun parkı için. Böceklenme olmadı. Tavsiye ederim. Kabukları soyulmalı ve güneşte iyice kurutulmalı kullanmadan evvel..
Ayrıca kabuğunda da aspirinin öncüsü bir şey varmış,böceklendiğini görmedim uzun süre kuşlarım kullandı.

Geri