Muhabbet kuşum huysuz ve dışkısı değişik

gitarist4154

Yeni Üye
Arkadaşlar fotoyu paylaşıyorum tüy zamanı falan dediler ama bakarsanız sevinirim

IMG-20200504-195401 IMG-20200501-000903

Kuş tüyde, tüydeyken kuşlar halsiz, huzursuz, ağresif olabilirler varsa başka bir semptomu yazın.

Dışkıya bakabilmemiz için kafes tabanına tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğrafı atar mısınız?
İlk fotoğrafta gördüğünüz hepsi dışkı ve değişik cok yapmış nefes alırken ıslık gibi cıkıyor sesi bazen

İlk fotoğrafta gördüğünüz hepsi dışkı ve değişik cok yapmış nefes alırken ıslık gibi cıkıyor sesi bazen
Nefes alıp verirken hırıltılı bir şekilde nefes alıyormu. Ya da başka bir ses çıkarıyor mu. Eğer dediğiniz şekilde nefes alıp verirken ıslık benzeri ses çıkarıyorsa kuşta solunum yolu enfeksiyonu var demektir.

Nefes alıp verirken hırıltılı bir şekilde nefes alıyormu. Ya da başka bir ses çıkarıyor mu. Eğer dediğiniz şekilde nefes alıp verirken ıslık benzeri ses çıkarıyorsa kuşta solunum yolu enfeksiyonu var demektir.
Gelende uyuklarken ses cıkarıyor Recai bey inleme gibi ıslık gibi 1 ay oldu alalı alışkın ama kafes dışından yaklaşınca saldırıya geciyor herhalde yerini benimsedi ve koluuyor sanırım konustur ma evresine gectim ama pek başarılı olamadık mutlu edemedim galiba kusu stresli gibi bana erkek gibi geldi kus sizce erkek ve genc mi

Gelende uyuklarken ses cıkarıyor Recai bey inleme gibi ıslık gibi 1 ay oldu alalı alışkın ama kafes dışından yaklaşınca saldırıya geciyor herhalde yerini benimsedi ve koluuyor sanırım konustur ma evresine gectim ama pek başarılı olamadık mutlu edemedim galiba kusu stresli gibi bana erkek gibi geldi kus sizce erkek ve genc mi
Doksisiklin etken maddeli ilaçlar kullanabilirsiniz. Mesela hiprodoxi ve ya monodoks. Fotoğraf atarsanız daha iyi yorum yaparım cinsiyeti ve yaşı hakkında

Son düzenleme:
Bende erkek diye biliyordum peki burnunu kaşıması tıskırması ve burun etrafı sarı olması mantara mı işaret

IMG-20200504-234636 IMG-20200504-232810

Kuş tüyde görünmüyor cere üstü tüyleri seyrelmiş yüksek ihtimalle mantar var.

Mantar sebebi ile kaşınıyor burnunu sürtüyor.

Eczaneden Trosyd krem alın kulak çubuğu yardımı ile kuşun cere üstü gaga etrafına sürün 10 gün düzenli uygulayın sonra konuyu güncelleyin durumuna bakalım.

Geri