Muhabbet kuşum hasta

Cici yeşil kuş

Yeni Üye
Muhabbet kuşum yaklaşık 3 ay önce baya bi hastalanmıştı kilo kaybı ve ishal vardı ama iyileşti
2 hafta önce yeniden uyumalara başladı kilo vermeye başladı yemek yemeyi azalttı taşınma işleri olduğundan dolayıda çok iyi bakamadım belki banada küsmüş olabilir.
şimdi sürekli uyuyor ara sıra kendi az az daldarı veya normal yeminden yiyiyor bugün elime aldığımda kemiği baya bi belirgin olmuş direk kemiği geliyordu elime napabilirim vitamin filan ne vermeliyim şehir dışında olduğumdan dolayı da veterinere götüremem ne yapmamı öneriyorsunuz

Muhabbet kuşum yaklaşık 3 ay önce baya bi hastalanmıştı kilo kaybı ve ishal vardı ama iyileşti
2 hafta önce yeniden uyumalara başladı kilo vermeye başladı yemek yemeyi azalttı taşınma işleri olduğundan dolayıda çok iyi bakamadım belki banada küsmüş olabilir.
şimdi sürekli uyuyor ara sıra kendi az az daldarı veya normal yeminden yiyiyor bugün elime aldığımda kemiği baya bi belirgin olmuş direk kemiği geliyordu elime napabilirim vitamin filan ne vermeliyim şehir dışında olduğumdan dolayı da veterinere götüremem ne yapmamı öneriyorsunuz
Kuşun videosunu ve beyaz peçete üzerine yapılmış dışkılarının fotosunu paylaşın.
Yemek yemiyorsa kursaktan besleme yapılması lazım ama tabii bilen birisi yapmalıdır.

Kursak besleme yapmayı bilmiyorum bir kaç veterinere sordum biz yapmayı bilmiyoruz dedi burada kuş veterineri az vitamin probiyotik filan ne almamı önerirsiniz kafesinde tek olduğu zaman uyuyor genellikle elime alınca enerjik oluyor yemide ağzına doğru getirince yiyor dal darı filanda

Kursak besleme yapmayı bilmiyorum bir kaç veterinere sordum biz yapmayı bilmiyoruz dedi burada kuş veterineri az vitamin probiyotik filan ne almamı önerirsiniz kafesinde tek olduğu zaman uyuyor genellikle elime alınca enerjik oluyor yemide ağzına doğru getirince yiyor dal darı filanda
Karanlıkta çekilmiş anlaşılması zor, anladığım yerden bahsedeyim, dışkıda idrar berrak olmalı,sizin attığınız fotoda ise leke bırakan dışkı var normal sayılmaz. Dışkı tahlili yaptırmanızı öneririm. Kanatlı veterinerine muayene ettirin. Kemiği belirgin diyorsunuz bakteriyel hastalığı olabilir dışkılar benziyor.
Vakit kaybetmemenizi söyleyebilirim.
Yemek konusuna gelirsek petsopculara kuşculara kuş besleyen hobicilere sorun hemşire falan varsa,besleme yaptırın bilenlere. Kuş açlıktan ölmesin. Kilosu yerinde olsun ki direnç kazansin. Göğüs kemiğinin belirginleşmesi kursak mantarı, megabakteri gibi birçok hastalıkta görülebilir şeyler. Bu hastalıklar kuşu iştahtan kesiyor kuş da gitgide zayıflıyor ve ölümle sonuçlanma yaşanabiliyor.

merhaba tekrardan kursak beslemesi yapmadım hiç ama kendi yemini ve yulaf tohumu veriyordum onları yiyordu kilosu hala aynı gibi zayıf bugün dışkısında yemler vardı ne yapayım probiyotik filan veriyimmi kursak beslemesi yaparken zarar veririm diye korkuyorum yerinde durmuyor çünkü

merhaba tekrardan kursak beslemesi yapmadım hiç ama kendi yemini ve yulaf tohumu veriyordum onları yiyordu kilosu hala aynı gibi zayıf bugün dışkısında yemler vardı ne yapayım probiyotik filan veriyimmi kursak beslemesi yaparken zarar veririm diye korkuyorum yerinde durmuyor çünkü
Dışkıda yem görmek sindirim problemini söyler bize. Kuşun sindirim sistemi düzgün çalışmıyor, sorunu bulmak ve tedavi uygulamak lazim. Kursaktan beslemeye gelirsek bu işi iyice öğrenmeniz lazım. Eğer hata yapar da soluk borusuna mama verirseniz kuş boğulur, kursağını delerseniz de başka bir sorun olur. Yemek borusu ve soluk borusunu bilmek ve mamayı azar azar vermek kuşu sabit tutabilmek falan hepsi önemli. Probiyotik 3 gün kullanılsın. Mamasına da pirinç tanesi kadar ekleyebilirsiniz.

besleyici yem filan ne önerirsiniz
bide vitamin probiyotik ne veriyim hangi markalar iyidir acaba

besleyici yem filan ne önerirsiniz
bide vitamin probiyotik ne veriyim hangi markalar iyidir acaba
Versele Laga yumurta maması,
Natura King veya Versele Laga yabani sağlık tohumu.
Vitamin olarak Rohnfried Gervit-w(20-25ml,Probiyotik olarak Rohnfried Entrobac(10-15gr). Ayrıca Rohnfried Sedochol(20-25ml) ve Rohnfried Bt Amin Forte(20-25ml) de almanızı öneririm.
Kuşa destek olmasi açısından protein olarak Rohnfried K+K 3000 Hayvansal protein(10gr) takviyesi,mamaya ekleniyor bu da.
Karadenizpetten temin edebilirsiniz.
Bunlar ilaç değil takviye ürünlerdir.
Temin ederseniz haber verin program yapalım size.

Natura king yabani sağlık tohumu
Bt amin forte
Gerwit w
Entrobac
Dediklerinizden bunları aldım nasıl kullanmamı tavsiye edersiniz

Ek olarak yulaf ve aspur tohumunu verebilirsiniz. Aspur tohumunu hergün vermenizde sakınca yok ama yulaf tohumunu 2-3 güne bir verin. Hastalık ve zayıflık döneminde daha sık verebilirsiniz.

Natura king yabani sağlık tohumu
Bt amin forte
Gerwit w
Entrobac
Dediklerinizden bunları aldım nasıl kullanmamı tavsiye edersiniz
Yemin içerisine 1 tatlı kaşığı yabani sağlık tohumu karıştırın,isterseniz yeme karıştırmadan da direkt ayrı bir kapta servis edebilirsiniz.Haftada 1-2 kez 1 tatlı kaşığı yabani sağlık tohumu verilebilir

1.Hafta
Pzt Gervit, Salı Çarşamba sade su, Perşembe Entrobac probiyotik,Cuma Cumartesi Pazar sade su

2. Hafta
Pzt Bt Amin Forte, Salı Çarşamba sade su, Perşembe Entrobac probiyotik,Cuma Cumartesi Pazar sade su

3. Hafta
Pzt Gervit, Salı sade su, Çarşamba sade su, Perşembe Entrobac probiyotik,Cuma Cumartesi Pazar sade

4.Hafta
Pzt Bt Amin Forte, Salı Çarşamba sade su, Perşembe Entrobac probiyotik,Cuma Cumartesi Pazar sade su

Sedochol alsaydınız çok iyi olurdu karaciğer koruma.

Yukarıdaki programı uygulayın.
Haftada 1 kez de haşlanmış yumurta verin (yumurta sıcak olmasın servis ederken).
Onu da Cumartesi günleri verebilirsiniz.
Yumurta en fazla 2 saat içinde tüketilebilir,2 saat sonra çöpe atınız ve yem kabını da çamaşır suyu ile iyice yıkayın.

Son düzenleme:
Geri