Muhabbet kuşum hasta

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Esrasngl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Esrasngl

Yeni Üye
Daha önce Muhabbet kuşumun uçmadığı ile alakalı yazmıştım. Bir süredir çözmeye çalışıyorum ve çözülmedi. Dün kendini yere atarken gözünü vurdu korktum ve Istanbul hayvan hastanesine götürdüm bisey yok çok iyi dediler gözüne bisey damlattilar vitamin verdiler 135 lirada aldılar bugün kuş ishal tüylerini kabarttı uyuyo ne yapabilirim lütfen yardımcı olun

Birazcık patates haşlaması vermeye çalıştım ama yanlış bi seçim mi bi arkadaşım söylemişti
Yanlış olmaz suyuna 2-3 damla ELMA sirkesi de damlatın. Recai hastalıklar söz konusu olduğunda benden çok daha bilgili. Onun diyeceklerini de bekleyin.

1-)Elma
2-)Muz
3-)Haşlanmış patates
4-)Pirinç lapası ve pirinç suyu (lapa ve suyu birlikte verebilirsiniz).

İyice yıkamış bir avuç pirinci suda haşlayın ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra suluğa %50 pirinç suyu, %50 içme suyu olacak şekilde karıştırın.

5-)Tam dolu suluğa 5-6 damla limon suyu.
6-)Tam dolu suluğa 4-5 damla elma sirkesi damlatın.

Kuşunuza yukarıda saymış olduğum, ishale iyi gelen besinlerden birini seçip verebilirsiniz. Limonlu suyu, sirkeli suyu ve pirinçli suyu haftada 2 gün verin (sadece bir tanesini seçip verin), diğer besinleri 3 gün verin (her birinden az miktarda).

Not: Kuşunuzun suluğuna eklediğiniz karışımları 5-6 saatten fazla bekletmeyin.

1-)Elma
2-)Muz
3-)Haşlanmış patates
4-)Pirinç lapası ve pirinç suyu (lapa ve suyu birlikte verebilirsiniz).

İyice yıkamış bir avuç pirinci suda haşlayın ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra suluğa %50 pirinç suyu, %50 içme suyu olacak şekilde karıştırın.

5-)Tam dolu suluğa 5-6 damla limon suyu.
6-)Tam dolu suluğa 4-5 damla elma sirkesi damlatın.

Kuşunuza yukarıda saymış olduğum, ishale iyi gelen besinlerden birini seçip verebilirsiniz. Limonlu suyu, sirkeli suyu ve pirinçli suyu haftada 2 gün verin (sadece bir tanesini seçip verin), diğer besinleri 3 gün verin (her birinden az miktarda).

Not: Kuşunuzun suluğuna eklediğiniz karışımları 5-6 saatten fazla bekletmeyin.
Bisey yiyip içecek mi ondan bile emin değilim ama denicem teşekkür ederim

Geri