Muhabbet Kuşum Hasta

muhabbetce

Yeni Üye
Öncelikle merhaba, muhabbet kuşum dünden beri böyle. Dün aniden böyle davranmaya başladı, akşam biraz canlandı fakat sabah yine bu durumda.
Ne yapmalıyım.

Ekli dosyalar

• 1.jpeg
    1.jpeg
    150.7 KB · Görüntüleme: 47
Kuşunuz keyifsiz görünüyor geçmiş olsun hasta olabilir ceryanda mı kaldı ishal mi acaba?

Gün içinde sürekli uyuyor olması normal değildir. Dışkının rengi katılığı normal değilse kuşlardan anlayan bir veterinere gitmek iyi olur geç kalmadan.

Sabahtan beri hiçbirşey yemedi. Dışkısı da simsiyah çıkıyor. Burada sağlam veteriner yok maalesef.

Ekli dosyalar

• 2.jpeg
    2.jpeg
    111.2 KB · Görüntüleme: 35
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    96.1 KB · Görüntüleme: 30
Kusuyormu bana kursak mantarı gibi geldi veterinerlik fakültesine götürebikirsiniz ben götürdüm ilaç verdi bi götürün derim dahada ilerlemeden cünkü başka bı kuşumu öyle kaybetmiştim :((

Hayır kusmuyor, burada bir muhabbet kuşçu var, oraya götürdüm şırınka ile yemek yedirdi, kursağı dolu şuan. En azından aç kalmayacak.

Bir günde oluyor mu kursak mantarı, dün hiçbirşeyi yoktu, bir günde böyle oldu.

Aç kalmaması günü kurtarır, siz mutlaka veterinere veya dendiği gibi veterinerlik fakültesine gidin. Tam dolu suluğundaki suyuna üç damla elma sirkesi damlatın.

Ne yapacağımı bilmiyorum daha kötü oluyor. Veterinere götüreceğim fakat google'de hep kötü yorumlar almışlar 6 tane veteriner görünüyor burada. Eğer dün yemek yedirmemiş olsaydım ölecekti.

Olmadı 6sını da gezeceğim veterinerlerin.

Götürdüm 2 gündür gezmediğim veteriner kalmadı, büyükbaş hayvan veterinerine bile götürdüm. Kuruma hastalığına yakalanmış, ilaç takviyesi yapıldı kurtulması zor diyorlar.

Yemek yemiyor, mecburen kursaktan yemek vereceğiz. Onu da bilen biri var o yapacak.

Götürdüm 2 gündür gezmediğim veteriner kalmadı, büyükbaş hayvan veterinerine bile götürdüm. Kuruma hastalığına yakalanmış, ilaç takviyesi yapıldı kurtulması zor diyorlar.

Yemek yemiyor, mecburen kursaktan yemek vereceğiz. Onu da bilen biri var o yapacak.
Kursak mantarı ıste kıyamam ya kurtulur inşallah bi ilaç verdilermi keske ılk gun goturebılseydınız :(

Kafam karışık, sabahtan beri inleme gibi bir ses çıkarıyor. Dünden beri birşey yemedi, şırınka ile yemek veriyoruz yarısını kusuyor, yemek yemese biliyorum sabaha çıkamayacak, arı mama aldım onu yapıp veriyoruz kusuyor.

İlaçta veterinere gittim kuşu gördü bir iğne içinde sıvı bir ilaç yanında toz bir ilaç verdi, suyuna ekleyin dedi. Su içmediği için şırınka ile ağzına damlatıyoruz.

Kurumanın tedavisi var.youtube bakın ama ilerlemişse kurtulmaz.

Kafam karışık, sabahtan beri inleme gibi bir ses çıkarıyor. Dünden beri birşey yemedi, şırınka ile yemek veriyoruz yarısını kusuyor, yemek yemese biliyorum sabaha çıkamayacak, arı mama aldım onu yapıp veriyoruz kusuyor.
Yumurtayı rafadan yapıp, soğutup onu da şırınga ile verebilirsiniz.

Geri