Muhabbet kuşum hasta

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Eda-6657
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Eda-6657

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, muhabbet kuşum sürekli boynunu oynatıyor ağzını açıp kapatıyor sanki kusacak gibi hareketler yapıyor ve tırnakları kararmış görünüyor lütfen yardım eder misiniz daha önce kursak mantarı için mikostatin tedavisi uyguladım bir ara iyileşti şimdi daha kötü oldu.Bir de sürekli tık tık tık diye sesler çıkartıyor gagasından ...

Ekli dosyalar

• 1545406818722670227600.jpg
    1545406818722670227600.jpg
    956.8 KB · Görüntüleme: 50
.

Ekli dosyalar

• 1545407538652-1676601395.jpg
    1545407538652-1676601395.jpg
    950.2 KB · Görüntüleme: 43
  • 1545407625000-1612395924.jpg
    1545407625000-1612395924.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 44
Kuş hasta görünüyor, veterinere gitme imkanınız yok mu? Kuşta büyük ihtimalle kursak rahatsızlığı var ve kusmak istiyor mikosatin kursak hastalığında kullanılıyor muydu emin değilim araştırın ve gerekirse yine başlayın.

Veterinere götüreceğim yalnız bir de şeyi merak ediyorum kuşun tırnak kısmı morardı bunun nedeni nedir sizce ikinayagında da var ve çarpıp düşmeyle olacak bir şey değil bence bu

Veterinere götüreceğim yalnız bir de şeyi merak ediyorum kuşun tırnak kısmı morardı bunun nedeni nedir sizce ikinayagında da var ve çarpıp düşmeyle olacak bir şey değil bence bu
Veterinere gidene kadar terramycn ile parmaklarına hafif hafif masaj yapabilirsiniz. Veterinere gecikmeden gidin.

mikostatin sıkıntı yapıyor benim kuşlarımda ishal gibi tavsiye etmiyorum.en iyisi veterinere götürün.ayaklarındaki renk bana iç organlarında dolaşımda sorun olabileceğini düşündürüyor.benim kuşları 2 veterinere götürdüm bir fayda olmadı.inşallah siz iyisini bulursunuz.yarın başka bir yere götüreceğim.

mikostatin sıkıntı yapıyor benim kuşlarımda ishal gibi tavsiye etmiyorum.en iyisi veterinere götürün.ayaklarındaki renk bana iç organlarında dolaşımda sorun olabileceğini düşündürüyor.benim kuşları 2 veterinere götürdüm bir fayda olmadı.inşallah siz iyisini bulursunuz.yarın başka bir yere götüreceğim.
Ben şimdi veteriner fakültesine götüreceğim kuşu dün götürdüm röntgen çekemediler hafta sonu olduğu için bugün yine götürücem röntgen için veteriner solunumunda sıkıntı olduğunu düşündü

Ben şimdi veteriner fakültesine götüreceğim kuşu dün götürdüm röntgen çekemediler hafta sonu olduğu için bugün yine götürücem röntgen için veteriner solunumunda sıkıntı olduğunu düşündü
Fakülteye bende mi götürsem?özele mi götürsem karar veremedim.istanbulda mısınız?

Samsun'dayım , veterinerlerin kuşlardan anladığını düşünmüyorum daha önce veteriner'e de götürdüm fakat hiç bir şey yapmadı bir de üstüne bu kuş sağlıklı vb laflar etti dün fakülteye götürdüm doktor gayet iyi ilgilendi götürmenizi tavsiye ediyorum zaten genel olarak öğrencilerin başında bölüm hocası oluyor ve o bakıyor

Durum gelişmesi : Fakülteye götürdüm doktor tırnaklarda kan biriktiğini kanın akışkan hale gelmesi gerektiğini söyledi kuş bu yüzden tünekte dengede duramıyormuş bunu için trenzol tablet , birde yanında antibiyotik olarak alfoxil şurup verdi umarım iyileşir bu arada ciddi anlamda söylüyorum bence kesinlikle veterinere değil devletin hayvan hastanrlerine götürün kuşlarınızı. .

Durum gelişmesi : Fakülteye götürdüm doktor tırnaklarda kan biriktiğini kanın akışkan hale gelmesi gerektiğini söyledi kuş bu yüzden tünekte dengede duramıyormuş bunu için trenzol tablet , birde yanında antibiyotik olarak alfoxil şurup verdi umarım iyileşir bu arada ciddi anlamda söylüyorum bence kesinlikle veterinere değil devletin hayvan hastanrlerine götürün kuşlarınızı. .
Umutlandım şimdi bende fakülteye götürürüm o zaman sınavlar bitince.şuan durumları ciddi değil sadece kuru öksürük var.fakülte uzak diye oturduğum yere yakın 2 veterinere gösterdim bir sorun yok dediler.ondan güvenemedim yani fakülteyi denemek istiyorum ama biraz riskli bşr yolculuk olacak.inşallah kuşunuz iyileşir.

Alfoxili ne oranda verdi?

Umutlandım şimdi bende fakülteye götürürüm o zaman sınavlar bitince.şuan durumları ciddi değil sadece kuru öksürük var.fakülte uzak diye oturduğum yere yakın 2 veterinere gösterdim bir sorun yok dediler.ondan güvenemedim yani fakülteyi denemek istiyorum ama biraz riskli bşr yolculuk olacak.inşallah kuşunuz iyileşir.
İnşallah sizin kuşunuz da iyileşir ben de bugün ilk defa gittim fakülteye ve önyargıyla gittim fakat çok iyi ilgilendiler

dolaşımı neden bozukmuş peki bişey dedi mi? gecmis olsun...
Doktor bir yere takılıp düştüğünden şüphelendi önce öyle birşey olmadığını rastlamadıgımı söyledim bu tür vakalarda bazı kuşlarda yaş ilerledikçe ya da genetik faktörlerden dolayı tırnak uçlarında kan birikmesi olabiliyormuş.

Geri