Muhabbet kuşum hasta

ozkan.tempo

Yeni Üye
Merhaba;
Kuşum tüy dökme döneminde uzun zamandır. ama normalden çok uyumaya başladı kafasını arkasını çevirip uyuyor
Dışkısı çok sulu hatta bazen sadece su geliyor ama yem yiyor. gün içinde ötüyor. ne yapmam gerekiyor? teşekür ederim şimdiden

Redmi 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Daha iyi bilen biri de baksın tabi ama kendi kuşumda da aynı sorun oluyor hemen her tüy dökümünde. İshal ilacı ve bolca darı yediriyorum ben ayaklarını da sık sık kontrol ediyorum üşümesin diye. Biraz hassaslaştıkları için oluyor sanırım o dönemde çabuk üşütüyorlar biz bu şekilde geçirdik her seferinde sorunu ekstra bir şey yapmadık darı verin bolca gerekirse aspur da ekleyin o da ishali çabuk kesiyor. Uzmanlar da yorum yapar nasılsa umarım yardımcı olmuşumdur.

Öncelikle iç parazit için bir kür uygulayın. Ense derisine bir damla vilmectin olabilir. 10 gün aradan sonra bir damla daha. Ayrıca tetra mezatin veya enrocure alıp tedavi başlayın. Probiyotik ve multivitamin de edinin. Tedavi sürecinde onları da kullanacaksınız.

Son düzenleme:
Merhaba;

Forumda yeniyim ve ilk defa böyle bir şeye ihtiyacım oldu. Benim 7 yaşında erkek (tek) bir muhabbet kuşum var. Son 3-4 gündür bir rahatsızlık belirtisi var. Sağda solda fazlaca uyuyor, kabız sayılır (günde 10-12'yi geçmiyor) ve yeminden yemiyor. Veterinere götürdüm. O dönem kusması olduğu için antibiyotik verdi. Şimdi kusması yok. Başkaca bir problem gözlemediğini söyledi. Uyanık olduğu zamanlarda keyfi yerinde, konuşması, uçması, hareketleri problemli değil. Ancak kabızlığı, uyku durumu (uyurken derin uyuyor) ve bence en önemlisi ayaklarındaki aşırı soğukluk geçmedi. Hâlâ yeminden yemiyor fakat onun dışında verdiğim her şeyi yiyor (ekmek, bütün meyve sebzeler, eğer ben onun mamasından ya da ballı krakerinden yiyor gibi yaparsam gelip elimde alıyor vs) ancak kendi kafesindeki yemleri yemiyor. Sorun ne olabilir ve çözümü nedir? Yardımcı olan olursa çok memnun olurum.

Merhaba;

Forumda yeniyim ve ilk defa böyle bir şeye ihtiyacım oldu. Benim 7 yaşında erkek (tek) bir muhabbet kuşum var. Son 3-4 gündür bir rahatsızlık belirtisi var. Sağda solda fazlaca uyuyor, kabız sayılır (günde 10-12'yi geçmiyor) ve yeminden yemiyor. Veterinere götürdüm. O dönem kusması olduğu için antibiyotik verdi. Şimdi kusması yok. Başkaca bir problem gözlemediğini söyledi. Uyanık olduğu zamanlarda keyfi yerinde, konuşması, uçması, hareketleri problemli değil. Ancak kabızlığı, uyku durumu (uyurken derin uyuyor) ve bence en önemlisi ayaklarındaki aşırı soğukluk geçmedi. Hâlâ yeminden yemiyor fakat onun dışında verdiğim her şeyi yiyor (ekmek, bütün meyve sebzeler, eğer ben onun mamasından ya da ballı krakerinden yiyor gibi yaparsam gelip elimde alıyor vs) ancak kendi kafesindeki yemleri yemiyor. Sorun ne olabilir ve çözümü nedir? Yardımcı olan olursa çok memnun olurum.
Yem değişikliği yapın o zaman bir

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba;

Gecikmeden petshop veya internetten cocsigeel alın. Çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak 5 gün tedavi edin. Eğer bulamazsanız evzaneden biteral veya flagyle alın ikisinden birini ve mikostatin alın. Tedaviye başlayın. Ama hızlı olun.

Gecikmeden petshop veya internetten cocsigeel alın. Çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak 5 gün tedavi edin. Eğer bulamazsanız evzaneden biteral veya flagyle alın ikisinden birini ve mikostatin alın. Tedaviye başlayın. Ama hızlı olun.

Ama veteriner antibiyotik verdi zaten ve kullanıyoruz. Biterek vs. fazla gelmez mi?

Hocam antibiyotik hastalığına iyi gelmiyor demekki. Siz dediğim tesaviye başlayın.

Geri