Muhabbet Kuşum Hasta Olur mu?

Cagdas52

Yeni Üye
Bugün maşabanın içine ılık su koydum ve tırnak kadar şampuan döktüm karıştırdım ve kuşun kafası girmeyecek şekilde gövdesini kuyruğunu yıkadım sonra ılık suyla duruladım ilk havluyla kuruladım sonra ev biraz rüzgarlı diye saç kurutma makinesini en düşük ayarda uzaktan tutup kuruttum kuşu kafese koydum bi 30 dakika uyudu halsiz durdu sonra kendine geldi enerjiliydi ama ara sıra hapşırıyor ve biraz kabarık duruyor ama oynarsam düzeliyor ama hapşırıyor ara sıra sizce hasta olur mu birde öterken sesi biraz az gibi geliyor ama ötüyor ne yapmalıyım veterinere götüremem burada hiç veteriner yok.

Dostum öncelikle şampuan veya sabun gibi kimyasallar ile asla kuşunu yıkama. Saf su veya içine bir kaç damla sirke damlatarak bi sprey şişesi doldurup kuşun kanat altları ve baş kısmından aşağısına sıkarak ferahlatabilirsin. Kuş rüzgar almayan bi odada uçarak veya silkelenerek kendini kurutur zaten, saç kurutma makinesini direkt olarak kuşa tutup kuruttuysan ani ısı değişiminden kuş soğuk algınlığına yakalanmış olabilir. Kuşun ayakları sıcak olacak şekilde odadaki sıcaklığı sabit tut, rüzgar almasın. Vitamin takviyesi sağla, dirençten düşmesin.

Dostum öncelikle şampuan veya sabun gibi kimyasallar ile asla kuşunu yıkama. Saf su veya içine bir kaç damla sirke damlatarak bi sprey şişesi doldurup kuşun kanat altları ve baş kısmından aşağısına sıkarak ferahlatabilirsin. Kuş rüzgar almayan bi odada uçarak veya silkelenerek kendini kurutur zaten, saç kurutma makinesini direkt olarak kuşa tutup kuruttuysan ani ısı değişiminden kuş soğuk algınlığına yakalanmış olabilir. Kuşun ayakları sıcak olacak şekilde odadaki sıcaklığı sabit tut, rüzgar almasın. Vitamin takviyesi sağla, dirençten düşmesin.
Şuan enerjik kafesin kağıdını yiyor tellere atlıyor oyun falan oynuyor sence iyi mi

bidaha yıkamayın. benim kuş yıkanmak isteyince suluktaki suyu alıp alıp üzerine atarak yıkanıyo. o da olmadı marulu ıslatıp koy bir tabağa öylece kafesin tabanına da koy. arasına dürüm gibi girsin ferahlasın. yani doğrudan şampuanı lifi alıp bebek gibi yıkanmaz hasta olur

Şampuan ve saç kurutma makinesi yanlış olmuş. Makine rüzgar üflüyor, cereyan demek. Sıcak ya da soğuk olması farketmiyor sonuçta hava akımına maruz kalmış. Bu hatayı yapmayın.

Taze meyve sebze verin. Bulunduğu odada rüzgar olmasın. Nefes alıp verirken kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor mu gözlemleyin.

Geri