muhabbet kuşum hasta oldu!

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ozzy41
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ozzy41

Yeni Üye
Merhaba 6 yıldır bu yana baktığım muhabbet kuşum 3 gündür halsiz, biraz yemek yiyor ve su içiyor, kafesinin kapısını açtığımda dışarı çıkmıyor, çıksa da uçamadan kafesine geri giriyor.
Normalde dışarı çıkmak için kafayı yer kendi çıkıp sıkılınca geri girerdi. Aşırı konuşkan bir kuştu kelime haznesi çok genişti hatta pek fazla normal kuş gibi ötmezdi sürekli konuşup kafeste abuk subuk hareketler yapardı bu da eve gelen insanların bazılarını şaşırtır bazılarını güldürürdü, genelde konuşur biri hapşurduğunda yada öksürdüğünde çok yaşa, elimizi kapısına götürdüğümüzde kapıyı açmadan çıkıcam der, kafamızı kafesine yaklaştırıp öpüyim kuşum gel dediğimizde kendini kafesin demirine yaklaştırıp kendisini öpmemize, dokunmamıza izin verirdi.
3 gündür hiç bir yaşam ibaresi yok gözlerini kapatıp, tüylerini şişirip hareketsiz bir şekilde kafesinde duruyor biraz önce de göğüs kısmındaki tüylerde azalma olduğunu farkettim.
Fotoğrafları ekleyeceğim rica etsem fotoğrafları inceler misiniz? ve bundan sonraki süreçte yaşaması için neler yapmalıyım?
Yardımcı olursanız çok sevinirim inanın 3 gündür kendimi işime veremiyorum. Her gün 5 buçuk gibi işten eve geliyorum ve her gün dış kapıyı açmadan sesi geliyordu hatta zile basmadan bağırıyordu sanki geldiğimi anlar gibi 3 gündür sesini duymuyorum konuşmasını ötmesini hiç ses seda yok bu beni çok üzüyor. Lütfen yardımcı olun.
20180929_180234.jpg
20180929_180454.jpg
20180930_012525.jpg

Kuş kabarık dışkısı da tuhaf. Suluğundaki suyuna dört beş damla elma sirkesi damlatın ve kuşu veterinere götürün. Tedaviye başlayacaktır.

Geri