muhabbet kuşum hasta oldu

Yavuz1111

Yeni Üye
Arkadaslar elimde yavru bir disi birde erkek kusum var..Bugun dikkarimi cekti hiperaktif olan erkek kusum..Kafasini yeme sokmus oylece duruyor gozlerini kapatip halde..Eskiden benden korkup kacan hayvan yerinden bile kipirdamiyor..Tuyleri kabarik ve poposunda diski kalmis.. Disi kusum onunla ugrasiyor kafasina gaga vuruyor ama tepki bile vermiyorUzuluyorum haline ne yapicam ben :(

Fotoğraf alabilir miyim

Kuşun yüzü + kuşun poposu + kuşun dışkısı nı rica edicem.

Boyle cekebildim

Ekli dosyalar

• 20170113_222650.jpg
    20170113_222650.jpg
    1,020.6 KB · Görüntüleme: 19
  • 20170113_222627.jpg
    20170113_222627.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 18
  • 20170113_222554.jpg
    20170113_222554.jpg
    836.1 KB · Görüntüleme: 20
  • 20170113_222437.jpg
    20170113_222437.jpg
    957.1 KB · Görüntüleme: 19
Yemi açık markasız yem mi ?
Yoksa markalı yem mi ?

Kuş yemin kalitesinden
Ortam sıcaklığından
Aldığınızda hasta olmasından
Olabilir .

Suyuna vitamin yoksa elma sirkesi damlatin 2 damla

Ortam 25 26 derece olsun
Yemi kaliteli olsun

Bide tüm kafesi iyice temizleyin hertarafini

Kusunuz hasta olmuş ve birazda ilerlemis sanırım .

4 5 gün bunları yapın olmaz ise veterinere gidin .

Markasini acikcais bilmiyorum ..Ama yeni alsdigim QUICK yemden verdim suanda..Internetten arastirdim ishal ve nezle gibi duruyor tam anlamadim..Gozumin onunde gidiyor kusum :(

Arkadaşın dedigi gibi Sıcak bir ortamda bulundurun ishal olmus biraz kanarya yemi verin vitamin vermeyide biraz geciktirin ceyranda kalmasin mumkunse . sulugada 2-3 damla elma sirkesi . gecmis olsun :)

Resim çekmişsiniz ama hiç bir işe yaramıyor. Belirgin değil. Ayrıca dışkısını çekmemişsiniz. Dışkı ne renk ? Ve kıvamı nasıl. Bu kuşun az bir vakti var. Malesef ki kurtulması zor. Keşke erken farkedip yazsaymışsınız. Bu hale gelmeden de belirtiler vermiştir. Ama farkedememişsiniz. Hiç vakit kaybetmeden Veterinerden Vilmectin ve Baytril alın. Vilmectin'i enseye bir damla sadece bir kez. Baytrili de 1 suluğa 1 ml olarak katın Umarım düzelir. 3. gün kuş yaşıyorsa baytril'i 0.5 ml düşürün.

Insallah iyi olur ..Hemen denicem..Onun kaldigi yerde camlari acik birakmamaya calisiyorum aslinda neden boyle oldu bilmiyorum..Kafesi 1 2 aydir yikamadim sadece altini degistirdim..Ondan oldu sanirim..Evli degilim ama eger bisry olursa evladimi kaybetmis gibi uzulürum

Evde Antibiyotik var mı kuşlar için olan veya insanlar için olan ?

Insallah iyi olur ..Hemen denicem..Onun kaldigi yerde camlari acik birakmamaya calisiyorum aslinda neden boyle oldu bilmiyorum..Kafesi 1 2 aydir yikamadim sadece altini degistirdim..Ondan oldu sanirim..Evli degilim ama eger bisry olursa evladimi kaybetmis gibi uzulürum

1 -2 aydır yıkamadinizmi ?

Kafesi 2 ay yikamamak demek
2 ay banyo yapmayan insan demek gibi birşey .

Ben 2 haftada bir kuşları odada salıyorum .
Ozamanda Kafesi de elma sirkeli kaynamış suyla dezenfekte ediyorum .
Zamanım olmaz ise ıslak mendille iyice siliyorum.

Kuşunuz son zamanlarını yaşıyor olabilir
Selçuk beyin dediklerini hemen yapın .

Ve birdaha da kafesi 2 haftada bir dezenfekte edin.

Tek sebep kafes temizliği değil. Olsa diğeri de hastalanırdı. Kuşun herhangi bir sebeple direnci düşmüş demek ki. Keşke arada bir sularına 3-4 damla elma sirkesi damlatsaymışsınız. ayrıca Sürekli probiyotik kullansaymışsınız..

Arkadaslar cevaplariniz icin tesekkur ederim..Saat gec olmasa gidip ilac vitamin ne gerekiyosa alirdim ..ama maalesef elimde suan elma sirkesi bile yok..hem su bike icmiyor hayvanlar olsada fayda etmezdi..Umarim yarina kadar birsey olmaz..vitamin takviyesi elma sirkesi ilac vs ne varsa alicam ..Suan da ishal olan kismini iyice temizledim..biraz sebze ve mandaline verdim..peteginin yaninada kafesi koyup uzerini orttum usumesin diye..yapabildigim tek buydu :(

Evde çocukantibiyotiği falanda mı yok. Gecikmemeniz gerek.

Geri