Muhabbet kuşum hasta mı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Melekkk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Melekkk

Yeni Üye
Muhabbet kuşum yaklaşık bir buçuk aydır tüy dökme döneminde bugüne kadar gayet iyiydi ancak bugün kendini kabartmış ve sesiz şekilde tüneğinde duruyor yemeğini yiyor ama halsiz gibi ne yapmamı önerirsiniz?

Daha önce
dışkısını atar mısınız?
Merhabalar öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim dışkısı da hiç bir problem yok daha önce başka bir problem için atmıştım oradan biliyorum... Bugün kuşum çok iyidir dün çok halsizdi, sessizdi muhtemelen tüy dökme dönemin de diye böyle oldu çünkü bir buçuk aydır tüy dökme döneminde biraz uzun sürüyor

Daha önce

Merhabalar öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim dışkısı da hiç bir problem yok daha önce başka bir problem için atmıştım oradan biliyorum... Bugün kuşum çok iyidir dün çok halsizdi, sessizdi muhtemelen tüy dökme dönemin de diye böyle oldu çünkü bir buçuk aydır tüy dökme döneminde biraz uzun sürüyor
Bildiğim kadarıyla 2 hafta kadar sürmesi lazım bu dönemin 1 buçuk ay çok uzun geldi. Banyo yaptımı kuşun? Benimkinin 1 hafta sürdü baktım bitmiyor dönemi banyoda yapmak istemiyor suyla 5-6 fısfıs yaptım sabah akşam. 3 güne açıldı tüy tüpçükleri. Banyo yaptırmadıysan bir dene istersen tüylerini bu şekilde nemlendirmeyi
Birde B vitamini 👀

Bildiğim kadarıyla 2 hafta kadar sürmesi lazım bu dönemin 1 buçuk ay çok uzun geldi. Banyo yaptımı kuşun? Benimkinin 1 hafta sürdü baktım bitmiyor dönemi banyoda yapmak istemiyor suyla 5-6 fısfıs yaptım sabah akşam. 3 güne açıldı tüy tüpçükleri. Banyo yaptırmadıysan bir dene istersen tüylerini bu şekilde nemlendirmeyi
Birde B vitamini 👀
Daha önce sormuştum tüy dönemi uzun sürdü diye 10 haftaya kadar süren kuşlar oluyormuş benim kuşum banyo yapmaktan nefretediyor ancak havalar ısınınca üşümiyeceğine emin olduktan sonra yaklaşık iki hafta önce dediğiniz gibi bir şişe yardımıyla yapmıştım yarın yeniden bir banyo yaptırırım

Geri