Muhabbet kuşum hasta mı?

Gameking11111

Yeni Üye
Arkadaşlar daha önce böyle Bi sorun hiç başıma gelmemişti.cok küçükken ailemde vardı muhabbet kuşu ama ben böyle hareketler yaptığını hatırlamıyorum.Hasta mi değil mi normal mi o konuda da çok bilgim yok.Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Arada böyle hareketler yapıyor.cok siddetli cakliyor.bizi konusturmuyor evde caklamasindan.bi anda başlıyor.3-5 dk böyle sonra normale dönüyor sakinlesiyor.geceleri hic yapmiyor gayet sakin.1,5 aydır bizde 40gunlukmus aldığımızda.3-4 aylık yani.
Geçen hafta ayağını kaşıyordu bu hafta daha az kaşınma.

Dış parazit büyük ihtimal ilaci vilmectin enseye bir damla damlatiliyor fazlası ölümcül.

Yanaklarını tırnağıyla kasıyor.yanaklarini tüneğe sürtüyor.kafesin hiçbir yerinde bit görmedim.silkelenme hareketini çok yapıyor.dis parazit için vilmectin ise yaramıyor denmiş.kopek için ense damlası tavsiye edilmiş.dis parazit mi onu da bilmiyorum ama ne kullanılabilir vilmectin harici.

İvomec, zimec yada avromec bunlardan biri kuşu rahatlatir diye düşünüyorum.

kafesi iyi bir şekilde temizlemen hastalığn tekrarlamaması için önlem olur geçmiş olsun

Bir de bu sprey tarzı ürünler var kullanımı daha kolay gibi onlar işe yarar mı acaba?
onlar hayvanın gözüne kaçarsa sorun oluşturur çok dikkatli kullanman gerekir ama o spreyi kullanacağına sirkeli su da işe yarar. Ben bitleri önlemek için o spreyi kullanayım mı diye düşünmüştüm sonrada sirkeli su önerilmişti. Tombiş adlı kullanıcının dediklerini uygularsanız iyileşeceğini düşünüyorum ama onu da kullanırken dikkatli olman lazım

Geri