Muhabbet kuşum hareket etmiyor ve dışkısı sıvı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mneozcn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mneozcn

Yeni Üye
Kuşum halsiz normalde kendine dokundurmaz dokunuyoruz hareket etmiyor yemi elimizde zorla yediyoruz su içmiyor dışkısı sıvı ama yaparken zorlanıyor gibi sanki yardım eder misiniz :( (5 yaşında ve vücudunda biraz yağlanma vardı)

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğraflarını paylaşın bakalım.
5E319A21-36D6-4583-ACC3-0CD93E4E0E40.jpeg
Elimizle zorda olsa yem yedirdik ama su içmiyor kesinlikle salıncağında öyle uyuyor

Yumurta haşlayıp sarısını ılık su ile seyreltip muhallebi kıvamına gelince çay kaşığı yada şırınga yardımı ile yedirebilirsiniz.

Elinizde vitamin ve probiyotik takviyesi varsa takviye yapınız.
İlginiz için çok teşekkür ederim peki sorun ne gibi görünüyor gözüm hep üstünde bir şey olacak diye ödüm kopuyor yarın vetirinere götüreceğim ama saatler geçmiyor su ile karıştırdığımız vitamin var onu hazırladım ama içmiyor şırınga ile bir kaç damla verdik

İlginiz için çok teşekkür ederim peki sorun ne gibi görünüyor gözüm hep üstünde bir şey olacak diye ödüm kopuyor yarın vetirinere götüreceğim ama saatler geçmiyor su ile karıştırdığımız vitamin var onu hazırladım ama içmiyor şırınga ile bir kaç damla verdik
Sadece dışkı anormalisi ve hareketsizlik belirtisi yazmışsınız bu semptomlarla anlamak zor, soğuk almış olabilir yada başka bir sorun olabilir bu süreçte veterinerin bakması daha sağlıklı olacaktır.

Sadece dışkı anormalisi ve hareketsizlik belirtisi yazmışsınız bu semptomlarla anlamak zor, soğuk almış olabilir yada başka bir sorun olabilir bu süreçte veterinerin bakması daha sağlıklı olacaktır.
Dün veterinere götürdük megabakteri olduğunu öğrendik veteriner verdiği ilaç ve tavsiyeleri uygulamaya çalışıyoruz ama dünden beri hiç bir şey yemiyor şu an da sürekli kusma hareketi yapıyor dışkısında hiç yeşil yer yok çok korkuyorum elimden bir şey gelmiyor ne yapabilirim :(

Kuşum sürekli öğürüyor kusuyor hiç yem yemiyor yemliğine iniyor öğürmeye başlıyor biraz bebe bisküvisi verdik son çare onu da çok az yedi ne yapabilirim yardımcı olur musunuz @Selçuk YÜKSEL

probiyotik başlayın hemen, triflucan şurup.
veterinerinizin ne verdiğini sorun bunları vermedi ise siz bunlara başlayın.bence.

bilgili arkadaşlar yine yardımcı olurlar umarım kuş sıkıntılı bir süreçte anlaşılan.umarım cevap yazarlar

probiyotik başlarsanız veterineriniz önce antibiyotik sonra probiyotik verin diyebilir.onunla bir iletişim kurun ne vermiş ne vermemiş tam bir öğrenin mutlaka

probiyotik başlayın hemen, triflucan şurup.
veterinerinizin ne verdiğini sorun bunları vermedi ise siz bunlara başlayın.bence.

bilgili arkadaşlar yine yardımcı olurlar umarım kuş
probiyotik başlarsanız veterineriniz önce antibiyotik sonra probiyotik verin diyebilir.onunla bir iletişim kurun ne vermiş ne vermemiş tam bir öğrenin mutlaka
Kendi hazırladığı bir solüsyon var onu verdi sabaha öğle akşam ağzına damlatıyoruz suluna sirkeli su katmamızı söyledi artık vitaminli su sabah öğle akşam ama kuş hiç bir şey yemiyor öğüyor dışkısı beyaz etrafında siyah tortu gibi bir şey oluyor

Kuşumun durumu iyi değil yardım edin

Geri