muhabbet kuşum geleli 1 gün oldu ve sadece kafese girebilmesini az çok öğrettim nasıl bana gelir omzuma alışır ısırmaz ve kaçmaz?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan cemoben
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cemoben

Yeni Üye
muhabbet kuşum geleli 1 gün oldu ve sadece kafese girebilmesini az çok öğrettim nasıl bana gelir omzuma alışır ısırmaz ve kaçmaz?

Eline en sevdiği yemi alıp yemesini sağlayın, parmağınızı uzatın sonra tunege koyun ve bunu sık sık yapın. Ama en başta elinizi kafesin içine sokup her gün on beş dakika hareketsiz bekletin elinizi tanısın sonra yavaş yavaş parmağınızı uzatabilirsiniz.

Kafesi kalabalık tutma bir tünek bir oyuncak yeterli Bir iki gün daha kafesten çıkartma odayı ezberlesin ilk önce kafes içinde parmağına gelmesini sağla sonrasında ufak ufak avucuna almaya başla sonra dışarıda devam et kaçacaktır sakin sakin yaklaş yavruysa zaten çok kaçamaz dışarıda da parmağına avucuna al zaman geçir konuş alışır. Yeni yeme düşmüş bir kuş değilse 2 hafta falan sürer tamamen alışması.

Merhaba,öncelikle sabırlı davranmalısıniz başta durgun ve yem yemiyor gibi görünebilir korkmayın bu yeni eve gelen kuşlarda hep olur.Ortama ve size alışması için zaman tanıyjn.Elinizle yem ve dal darı ikram edebilirsiniz bunu hergun onu disari salmadn önce saldiktan sonra ise gün içinde sürekli tekrarlayın önce elinizde yem gördüğünde kendi gelmeye başlayacaktır sonrasinda yavaş yavaş parmağınızı uzattiginiz da parmağınıza atlayacaktır .Bir oyuncak alıp tanitabilirsiniz oyuncaklarıda çok seviyorlar benim kuşum yılbaşı topuna aşik ne zman elimde görse hemn uçup geliyor ben bana alışma surecinde çokça topunu kullndim şimdi topu olmasa da elime gelip benimle oynuyor benden korkmuyor

Geri