muhabbet kuşum geceleri inliyor/garip sesler çıkartıyor

iwtv

Yeni Üye
5 yasindaki erkek kusumu 2 hafta kadar once halsizlik ve ishalden dolayi veterinere goturdugumuzde karaciger yaglanmasi tanisi konmustu ve doktor ayni zamanda bu cikardigi sesler ve nefes alis verisi normal degil aksamlari cikardigi sesler artarsa haber verin demisti, kalbinde sıkıntı olabilirmiş ama karaciğer nedenli de olabilirmiş. o gunden sonra ilaclarla baya iyilesti ve kendine geldi 1 hafta önceki kontrol gunumuzde doktor gayet iyi durumda deyip ilaclarini da azaltti hatta. ama birkac gundur cikardigi bu sesler cok artti, genelde aksamlari veya korktugunda yapiyor. doktora da videoyu gonderdim ama bi suredir yanit alamadim o yuzden buradan da paylasiyorum. yardimci olursaniz sevinirim.

karaciğer yağlanması yüzünden olan nefes zorluğu ve kalpte sıkıntı veya solunum hastalıklarıyla olan nefes zorluğu aynı sesleri mi çıkartır vs hiçbir bilgim yok bu yuzden soruyorum

Kalpte de böyle sesler olabiliyor, solunumda da

Hocam kuşun hikayesini yazar mısınız ? Hangi antibiyotik kullanıldı ? İlk kez mi tedavi gördü ? Kuş kaç gr ? Tedaviyi ne şekilde ve dozda uyguladınız ?

karaciğer yağlanması yüzünden olan nefes zorluğu ve kalpte sıkıntı veya solunum hastalıklarıyla olan nefes zorluğu aynı sesleri mi çıkartır vs hiçbir bilgim yok bu yuzden soruyorum

Karaciğer yağlandığı zaman büyür ve kuşun hava keselerine ve diğer iç organlara baskı yapılabilir. Bu da kuşun zor nefes almasına sebep olabilir dolayısıyla.
Obezite durumu kalp için de risklidir zaten.
Selçuk bey iyot öneriyor onu bir deneyin isterseniz , @Selçuk YÜKSEL .

Karaciğer yağlandığı zaman büyür ve kuşun hava keselerine ve diğer iç organlara baskı yapılabilir. Bu da kuşun zor nefes almasına sebep olabilir dolayısıyla.
Obezite durumu kalp için de risklidir zaten.
Selçuk bey iyot öneriyor onu bir deneyin isterseniz , @Selçuk YÜKSEL .
Hocam troid bezi şişmesi varsa iyot işe yarar boğazda şişkinlik yoksa işe yaramaz. Konu sahibi kuşun öyküsünü yazarsa belki bir tavsiyemiz olur.

Geri