Muhabbet Kuşum Gece Ciyaklıyor (Video)

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mahzal
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mahzal

Yeni Üye
Arkadaşlar selamlar,

Aşağıda üç yıllık muhabbet kuşumun vidyosu var. Daha önce hiç yapmadığı şekilde, son bir aydır falan dayanılmaz şekilde videodaki sesi çıkarıyor. Geceleri hiç durmuyor, gündüzleri ise zaman zaman yapıyor. Nedir bu kuşun derdi? Neden özellikle geceleri bağırıyor?

Arkadaşlar selamlar,

Aşağıda üç yıllık muhabbet kuşumun vidyosu var. Daha önce hiç yapmadığı şekilde, son bir aydır falan dayanılmaz şekilde videodaki sesi çıkarıyor. Geceleri hiç durmuyor, gündüzleri ise zaman zaman yapıyor. Nedir bu kuşun derdi? Neden özellikle geceleri bağırıyor?

kuş da solunum yolu hastalığı (CRD) var. vakit kaybetmeden eritrom kullanmalısınız. yarım suluğa mercimek tanesi kadar yeterli olacaktır. ilaçlı suyu her gün tazeleyerek verin. tedavi 5-6 gün sürecek. ardından 2 gün probiyotik 2 gün de vitamin takviyesi yapmalısınız. ayrıca kuşun gagasında mantar var gördüğüm kadarıyla. onun içinde günde 3-4 kez vazelin sürebilirsin. geçmiş olsun inşallah eski sağlığına kavuşur.:)

kuş da solunum yolu hastalığı (CRD) var. vakit kaybetmeden eritrom kullanmalısınız. yarım suluğa mercimek tanesi kadar yeterli olacaktır. ilaçlı suyu her gün tazeleyerek verin. tedavi 5-6 gün sürecek. ardından 2 gün probiyotik 2 gün de vitamin takviyesi yapmalısınız. ayrıca kuşun gagasında mantar var gördüğüm kadarıyla. onun içinde günde 3-4 kez vazelin sürebilirsin. geçmiş olsun inşallah eski sağlığına kavuşur.:)

Solunum yolu hastalığı olmayabilir. Bu kuşta ta Trikomonas var gibi yani kursak mantarı. Komplex tedavi uygulanabilir. Ama Flagy ile tedaviye başlanması lazım.Hayvanın suratındada mantar var zaten.

Mümkünse dışkısını paylaşabilirmisiniz ?

IMG_2661.JPG
Yeşil ve beyaz. Başta bunun sorun olduğunu okumuştum internette. Fakat üç yıldır başka türlüsünü yapmadı.

Hocam bu hastalık illet bir şey malesef. Sürekli yutkunuyor mu videodaki gibi ? Dışkısı da koyu yeşil sanırım ?

Sık sık görüyorum yutkunduğunu ve zaman zaman da tıslamalar oluyor. Boğazını açmak ister gibi. Ama dediğim gibi üç yıldır, eve girdiği ilk andan beri koyu yeşil dışkılıyor. Hemen hemen 4-5 aydır da mantarla uğraşıyoruz. Yüz ve ayağına mantar kremi sürüyorum bir süre sonra temizleniyor. Kafesini temizleyip tüneğine de sürüyorum. Tam geçti derken ayağında ve suratında tekrar mantar başlıyor.

Nefes almada zorlandığı, uçarken hemen yorulduğu ve sürekli kuyruğunu yukarı aşağı oynattığı için astım olduğumu düşünüp apex axtım ilacını kullandım bir süre. Fakat hala bir gelişme kaydedemedik.

O zaman kuş kesin kursak mantarı hocam. Bir kuşumu böyle baya geç farkedip iyileştirmiştim. Benim tavsiyem Flagyl kullanmanızdır . Tablet ilacın 4 te birini 1 çay bardagında karıştırıp sırınga ile agzına damlatmaya baslayın. Suluguna da 7 damla sirke damlatın ama aşırı keskin olmasın.
Baya uzun sürüyor tedavisi o yüzden 5 gün flagyl 2 gün ara sonra tekrar 3-5 gün ialç tedavisi yapmanız gerekiyor.

İlacın şurup versiyonu da varmış onu kullanmanız daha basit olacaktır.

Geri