Muhabbet Kuşum Garipleşti

kandes222

Meraklı Üye
Ben daha kapıyı açmadan dışarı çıkmaya çalışan hayvan artık kapıyı açınca 3-4 dakika bekliyor. Kendisi tüyde, sürekli uyuyor, normalde hiç uyumaz sürekli yaramazlık yapar. Son zamanlarda çok sakin. En son gözü kanadı, neden oldu bilmiyorum. Hasta olmuştur diye korkuyorum, ne olmuş olabilir?

Not: Gagası uzamış, 1-2 günde gagası çok fazla uzamış.

Arkadaşlar gagasını kesemem, çok yaramaz ve dişi bir kuş. Hayatta kestirmez gagasını, izin vermez.

Arkadaşlar bir sorum daha olacak. Tüydeki muhabbet kuşu halsiz mi olur?

Bizimki de tüy döküyor. Ama yaramazlıklara devam ediyor, kafesten çıkıyor, bütün evi teftiş ediyor, bugün ispinozların sesini taklit etmeye başladı görüntüde olduğu gibi. Ben bu süreçte sürekli yulaf veriyorum.

Bizimki de tüy döküyor. Ama yaramazlıklara devam ediyor, kafesten çıkıyor, bütün evi teftiş ediyor, bugün ispinozların sesini taklit etmeye başladı görüntüde olduğu gibi. Ben bu süreçte sürekli yulaf veriyorum.

Bende yulaf vereyim mi? Ayrıca gagasında bir sorun var gibi, gagası normal ama alt kısım uzamış ve alt kısmının rengi değişik.

Biraz uzun. Ama bence şimdi kesmeye gerek yok gibi. Yem yiyebiliyor mu?

Ayrıca gaga taşı var. Biz kesemeyiz, hayatta kestirmez. Yakalayıp resim çekmeye çalışırken bana resim çektirmeyen hayvan gagasını kestirmez ki. Nasıl kesebiliriz?(Gagası uzayınca)

Ayrıca gaga taşı var. Biz kesemeyiz, hayatta kestirmez. Yakalayıp resim çekmeye çalışırken bana resim çektirmeyen hayvan gagasını kestirmez ki. Nasıl kesebiliriz?(Gagası uzayınca)
Veterinere gidip kestirin ya da yakınınızda üretici varsa götürün keserler.

Veterinere gidip kestirin ya da yakınınızda üretici varsa götürün keserler.

Hocam ben daha önce gaga kestim, sıkıntı bende değil kuşda, rahat durmuyor. Elimde dururken fotoğrafını bile çekemedim hayvanın. Veterinerin de yapamayacağını düşünüyorum.

Geri