Muhabbet kuşum gözünü kaşıyıp duruyor

sorusuolan

Yeni Üye
Merhabalar. Muhabbet kuşumun neredeyse 5 6 gündür gözünün etrafındaki tüyleri dökülüyor. İlk farkettiğimde kuşçuya götürdüm. Gözü için enfeksiyon riski olabilir o yüzden insanların kullandığı göz damlası kullanın, ayaklarında da pullanma var gibi ileride mantar olabilir o yüzden mantar kremi kullanın dedi. İkisinide uyguluyoruz ama gözünü kaşımaya başladı ve tüy açıklığı çoğalıyor kulağı olduğu sonucuna vardığım delik falan görünmeye başladı gözünün yanındaki. Çubuk yemine falan sürtüyo kafasını, ayağıyla kaşıyo. Azalmadı şikayetleri, ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz? Gaga törpüleme taşını çıkardım sürtüp canını acıtmasın diye. Ama çubuk yeme sürtüyo şimdide işte. Ve bu arada tüylerinin çıkması için suyuna karıştıtabileceğim bir ilaç biliyor musunuz acaba? Ayrıca bu kaşınma eğer mantar, uyuz ya da ne bileyim bit tarzı bi şeyse bana geçer mi acaba? Aydınlatır mısınız beni

Çubuk yem dediğiniz sanırım ballı kraker kullanmamanızı öneririm zararlı. Tüy
çıkma konusuna gelince b bitamini kullanabilirsiniz röhnfried kalitelidir 10ml bölünmüşlerden alabilirsiniz. Kaşınma neden bilmiyorum bit vs değildir ve insan geçmez.

Çubuk yem dediğiniz sanırım ballı kraker kullanmamanızı öneririm zararlı. Tüy
çıkma konusuna gelince b bitamini kullanabilirsiniz röhnfried kalitelidir 10ml bölünmüşlerden alabilirsiniz. Kaşınma neden bilmiyorum bit vs değildir ve insan geçmez.
Teşekkür ederim

Geri