Muhabbet kuşum eskisi kadar hareketli değil.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan rgdz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

rgdz

Yeni Üye
Merhabalar, kuşumu birisinden aldığım için yaşını tam olarak bilmiyorum ama en az 4-5 yaşlarında. Yaklaşık son 2 haftadır önceden sabahları güneş doğar doğmaz bağıran, öten kuş ötmez oldu. Artık oldukça sessiz. Zaten eskiden de kafesi sürekli açık olmasına rağmen çok çıkıp uçmazdı ama onu da minimuma düşürdü. Gün içinde çok durgun sürekli kabarıyor ya da videodaki gibi oturuyor. İshal değil ama dışkılar poposundan destek vermedikçe düşmüyor. Sanki sağ gözü öbür gözüne göre daha dışarıda. İlgili fotoğrafları ekledim. Neyi olabilir? Merhabalar, kuşumu birisinden aldığım için yaşını tam olarak bilmiyorum ama en az 4-5 yaşlarında. Yaklaşık son 2 haftadır önceden sabahları güneş doğar doğmaz bağıran, öten kuş ötmez oldu. Artık oldukça sessiz. Zaten eskiden de kafesi sürekli açık olmasına rağmen çok çıkıp uçmazdı ama onu da minimuma düşürdü. Gün içinde çok durgun sürekli kabarıyor ya da videodaki gibi oturuyor. İshal değil ama dışkılar poposundan destek vermedikçe düşmüyor, gerçi şuan biraz öyle gibi ama başta ishal değildi. Sanki sağ gözü öbür gözüne göre daha dışarıda. Umarım ilgili fotoğrafları eklemeyi becerebilmişimdir. Neyi olabilir?

Kuşta solunum problemi olduğunu düşünüyorum, gözü şişmiş-dışkı formu bozulmuş ve kuyruk sekmesi var. Daha fazla beklemeden kanatlı kuş veterinerine götürün 👍🏻

+olarak ballı kraker vermeyin.
Bariz solunum problemi var.
Teşekkürler. Aslında normalde vermiyorum çok önceden almıştım. Yemeyi değil de parçalamayı tercih ediyordu kendisi de. Keyfi kaçık olunca son zamanlarda, parçalasın diye koymuştum ama onun da yüzüne bakmadı pek.

Geri