Muhabbet kuşum elime gelmiyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Yukisama
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Yukisama

Yeni Üye
Arkadaşlar erkek muhabbet kuşum var 2 haftadır bizimle birlikte. Yeni geldiği zaman istediğim gibi yanaklarını sevebiliyordum. Buna izin veriyordu. Elimdem korkmuyordu ama kanadında bant olduğu için onu çıkarmak adına yakalamak zorunda kaldık ve güveni şuan hiç yok yuvasına el atmamla kaçması bir oluyor. Burda okuduğum herşeyi denedim elime yem koydum gelmedi kaçtı yavaş yavaş içine soktum elimi ürkütmemek için olmuyor. Ne yapmam lazım hiç mi alışmayacak şimdi yaa hep böyle mi kalacak çok üzülüyorum

Sevdirmemek kuşun kendi tercihi. Bazı kuşlar asla boynuna ve kulak arkalarına temas edilmesini istemiyor.
Elinize gelmemesi güven eksikliğindendir. Aynı uygulamalara devam ediniz.

Hocam zorunlu olmadikca hiç avcunuza almayin.Parmaginizi kuşun göğsüne yaklastirin çıkınca kalabildigi kadar durmasina izin verin omzunuza kondurmaya calisin.Zamanla alışır merak etmeyin.

Hocam zorunlu olmadikca hiç avcunuza almayin.Parmaginizi kuşun göğsüne yaklastirin çıkınca kalabildigi kadar durmasina izin verin omzunuza kondurmaya calisin.Zamanla alışır merak etmeyin.
Vallahi öyle de yapamıyorum dediğim gibi kaçışıyor elimi gösterdiğim gibi oraya buraya gidiyor dışarı da çıkarmıyorum elime alışmadan dışarı çıkmasını istemiyorum doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama böyle bi kanıya vardım. Ama nasıl alışır bir fikrim yok ya

Geri