Muhabbet kuşum doğduğundan beri uçamıyor?

Kivim benim

Meraklı Üye
Kardesleri yuruyemiyordu edemiyordu cok sagliksizdi. Bize bu gelmisti ilk baslarda yuruyemiyordu surunuyordu vitaminlerle yavas yavas ayaga kalkti ama 3 yildir ucsa bile cok az ucabiliyo hemen yoruluyo kucuklugunden beri boyleydi hep vitamin vs verdim tabi. Ve yere yakin yuruyo ayaklari carpik gibi sizce elimden gelebilcek baska bisi varmidir ya da sorunu genetik olabilirmi, cigerlerinde hastalik? Nefes nefese cok kaliyo?

Ekli dosyalar

• BEA9DB7D-088B-4B34-9318-6853CD6503E8.jpeg
    BEA9DB7D-088B-4B34-9318-6853CD6503E8.jpeg
    643.7 KB · Görüntüleme: 38
Genetik de olabilir, kalsiyum eksikliğinden de kaynaklanabilir, ancak 3 yıldır diyorsunuz, bu saatten sonra yapılabilecek pek bir şey olduğunu sanmıyorum, hayatını bu şekilde devam ettirmek zorunda, zaten fotografta da ayaklarındaki zayıflık belli oluyor

Kucukken ayakta hic duramiyodu dedigim gibi gagasindan destek alarak yururdu b vitaminiyle ayaga kaldirdim hani cok vitamin verdigimden bu kadar yilda kalsiyum eksikliginden olsa mutlaka gagada falan ya da tuylerde bi sorun gorurdum sanirim

Gaga ve tüylerin kalsiyum ile ilgisi yok. Kalsiyum eksikliğinden kaynaklı iskelet sistemindeki gelişim tam olarak gerçekleşmemiş olabilir. B vitaminin kemiklere pek faydası olmaz. Keşke en başta profesyonel olarak kalsiyum desteği verme imkanınız olsaydı

Karisik vitaminler de kullandim versele nin omni vit ini de bilmiyorum en basindan beri versele yem veriyorum en oncelikle

On santim ucsa bile nefes nefese hatta diskisini yaparken bile nefes nefese kaliyo bazen

Kuşun böyle olmasının sebebini kesin olarak bilmediğimiz için bir şey söyleyemeyeceğim ancak tahmin ettiğim gibi kalsiyum eksikliğinden kaynaklı bir durum var ise, kanat ve bacaklarını istediği gibi kullanamayacağı için yorulması veya uçamaması, hatta yürürken zorlanması gayet normal

Geri