Muhabbet kuşum dik duramıyor

Müslimsss

Yeni Üye
Muhabbet kuşum kuyruk düşmesi titreme kabarma uçarken az da olsa zorlanma şikayetleri ile vete gittik yem yeme su icmede bı sıkıntısı yoktu veteriner kursak mantarı olduğunu söyledi truflican ilacı verildi hergun sabah akşam 2 damla verilmesini istedi bizde öyle yaptık hayvan 3. Gün toparlandı fakat şuan destek almadan yürüyemiyor yere bıraktığım anda kafası ve gövdesinin üzerine düşüyor poposu havaya kalkıyor denge kuramıyor çabalarken çabalarken sırt üstü düşüyor tunekde ona bölüm ayarladim şuan yemlige tutunarak hareket ediyor onun dışında tunekte duruyor yem yiyor su içiyor bı turlu yürüyemiyor birdaha vete gittik bu seferde ilacın yan etkisi dendi bir serum gibi bir şey verildi 2 gündür akasamlari 2 damla veriyoruz şuan enerjik ama dengede çok problemi var sorunu nedir cozunle alakalı bir şey varmı unuttum uçma konusunda azıcık uçuyor sonra iniyor

Evet şuan yok ama mantar konusunda gogusunun duzeldigini söylemişti
Açıkçası "kuyruk düşmesi titreme kabarma uçarken az da olsa zorlanma" bu belirtilerle direkt nasıl kursak mantarı dedi anlamıyorum. Kusma yok, koku yok, öğürme yok,dışkı, kursak tahlili yok. Ayrıca jilet göğüs de kursak mantarı olduğu için değil. Kuş zayıfladığı için o hale gelmiş. Yani kuş herhangi bir hastalıktan dolayı zayıflar ve göğsü haliyle sivrileşir

Yüklemeye calistigim foto fazla büyük diyor videoyuda nasıl koyacagimi bilmiyorum

IMG_20231018_225137.jpg
IMG_20231018_225229.jpg

Kafasındaki şeyler normal, tüyde kuş. Tüydeykende halsizlik olabilirdi. Dengede duramaması ilaçlardan sonra olduğu için de bir şey diyemeyeceğim. Öncesinde olsaydı hastalık belirtisinin bir parçası olarak görebilirdim.
Çok üzüldüm bu görüntüye bakıp ilaç yan etkisi demek.. eğer doğru eşleşme olsaydı bu hale gelmezdi, bir şeyler yolunda gitmiyor demek ki. Gerçi o ilacın böyle bir yan etkisiyle ilk kez karşılaşıyorum. Dozajından ya da belkide ilaçtan değil.. Bence başka bir veterinere gidin ama kanatlı uzmanı olsun mutlaka. Kuş yem yiyebiliyor mu? Bu arada ilaç kullanımı ne zaman bitecek ve kaç gün kullanıldı toplamda?

Ekleyeyim ben kursak mantarı olmadığını düşünüyorum. Yani daha doğrusu belki de öyle ama ben bu belirtilerle kuşa kursak mantarı diyemem..
Yem yemsinde hiç bir problem yok daha önceden zaten tam manasıyla ucamiyodu sol ayagini kullanırken zorlanıyordu daha öncesinde böyle birşey yoktu 6-7 adet kuş besledim çok kuş baktım gördüm fakat böylesi ilk çok üzülüyorum elimden birşey gelmiyor yapabileceğim her şeyi yapiyorum

Kafasındaki şeyler normal, tüyde kuş. Tüydeykende halsizlik olabilirdi. Dengede duramaması ilaçlardan sonra olduğu için de bir şey diyemeyeceğim. Öncesinde olsaydı hastalık belirtisinin bir parçası olarak görebilirdim.

Çok üzüldüm bu görüntüye bakıp ilaç yan etkisi demek.. eğer doğru eşleşme olsaydı bu hale gelmezdi, bir şeyler yolunda gitmiyor demek ki. Gerçi o ilacın böyle bir yan etkisiyle ilk kez karşılaşıyorum. Dozajından ya da belkide ilaçtan değil.. Bence başka bir veterinere gidin ama kanatlı uzmanı olsun mutlaka. Kuş yem yiyebiliyor mu? Bu arada ilaç kullanımı ne zaman bitecek ve kaç gün kullanıldı toplamda?
Muhabbet kuşum yavaş yavaş toparlamaya başladı şuan kafasını yerden kaldırıp biraz yuruyebiliyor tekrardan uçmaya başladı konuşmaya başladı biraz araştırmalarımız dan sonra kuşa D vitamini vermeye başladık hayvan şuan oncekine göre çok iyi ama hala titriyo onunda geçeceğini düşünüyorum

Muhabbet kuşum yavaş yavaş toparlamaya başladı şuan kafasını yerden kaldırıp biraz yuruyebiliyor tekrardan uçmaya başladı konuşmaya başladı biraz araştırmalarımız dan sonra kuşa D vitamini vermeye başladık hayvan şuan oncekine göre çok iyi ama hala titriyo onunda geçeceğini düşünüyorum
Devit3 mü verdiniz hangi vitamini kullandınız? Med tolyamin takviyesi de yapabilirsiniz titremeye iyi gelebilir

Geri