Muhabbet kuşum dişi

keremuzay902

Meraklı Üye
Çifleşme döneminde
Dişi kulum daha deminden bütün yemleri kustu normaldede kuauyodu ama sonra ağzından beyaz sıvı geldi lütfennn aciiiillllllll

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Biri yardım etsin lütfen

Biraz daha detaylı konu açın lütfen..
Kuşunuzun kustuğundan bahsetmişiniz sıvı kusmuş bi görüntü verebilirseniz
Mantarda olabilir bu enfeksiyonda olabilir veya sindirme sorunu yaşıyodur. Çok sıvı içiyodur. Herşey olabilir. Benim bilgim yok ama bilgisi olanlar bile yardımcı olamaz bu şekilde.

80c6f0ae609a3cba7249e7b746a67360.jpg
62d87fe5f931a9c49fbb483d6bebf22e.jpg
c720ff6757ae0a17999aa03576d2a6b0.jpg
1c6a709100a7b921615b0e37cc704bc4.jpg

Baştan ikinci resimdekinde gaganın altında beyaz bir şey var ya işte o çıkarttı genelde zaten bütün kusuyoduda ama böyle beyaz sıvı gelince korkmaya başaldım

Acil yardımm

Benim söyleyebileceklerim bunlar;
Eğer kuşunuz biyerlere sert bir biçimde çarpmadıysa yediklerini sindiremiyodur.
Sindirim sorunları için kuş kumu önerilir. Kum tüketiyor mu eğer yemiyosa yemesini sağlayın tazeleyin. Eski kuşumda 2 gün falan buna benzer bi olay olmuştu. Böyle kafasını sallayarak yem kusuyodu baya bi çok hemde her taraf yem oluyodu. Ne yaptımda düzeldi hatırlamıyorum ama çok ciddi bi problem olmasa gerek kuş hala yaşıyor çünkü.

Benim kuşum sert çarpmadı kursağı zarar görmüştür diye dedim. bir ihtimal yani kesin değil.

Yani çarpmalar da sorun olabilir ama kesin şu oldu diyemeyiz . O yüzden biraz daha ev ortamına alışmanı dikkat etmeliyiz ve hassas davranmalıyız.

Kumu var ve hep yer

Geri