Muhabbet kuşum da mantar olabilir mi?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Müesser
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Müesser

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. 1.5 yaşında bir kızım var. Bir süredir gagasinin üst beyaz kısmının prüzsüz olmadığı , beyaz kısmında pütürcükler olduğunu farkettim. Bu mantar olabilir mi? Ayağında veya başka yerinde o tarz birşey yok. Ayrıca tüy yeniliyor ve birseyleri kemirmeyi çok seviyor . Bununla alakalı bir tahriş mi yoksa önlem almam gereken bir durum mu yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• IMG-20190427-WA0001.jpg
    IMG-20190427-WA0001.jpg
    93.7 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG-20190427-WA0002.jpg
    IMG-20190427-WA0002.jpg
    88.4 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG-20190427-WA0003.jpg
    IMG-20190427-WA0003.jpg
    99.8 KB · Görüntüleme: 20
Fotoğraflar çok net değil ama göründüğü kadarı ile sorun yok gibi

Kuşunuz dişi olduğu için ceresi kabuk bağlıyor. Kızışmaya başlıyor olabilir. Sorun yok. :)

Kuşunuz dişi olduğu için ceresi kabuk bağlıyor. Kızışmaya başlıyor olabilir. Sorun yok. :)
Tüyleri yenilenince eş almayı düşünüyoruz yakın zaman da . Peki bu dönemde doğru olur mu eş almak. Bir yer de disi kuslar bu dönemde beğenebilir fakat geçince kuşu istemez tarzı bir şey okumuştum.

Tüy değişimi bitince alın. Daha iyi. Çeresinde sorun yok.
Haftada 1-2 gün B vitamini ve havuç içeren mama verin. Tüy değişimini daha kolay atlatır.
Düzenli olarak avisol vitamin kullanıyorum ve havuç elma yumurta gibi gıdaları tüketiyor ayrıca bebe bisküvisini seviyor . Ama tüy değişimi yine de hemen bitmiyor uzun sürüyor . Ayrıca dışkısı aylardır sulu. Şekil olarak normal ama yaparken su da geliyo . Bazen sadece su yapıyor. Cereyanda değil. Kaldığı yer sıcak hareketleri ısısı normal. Probiyotik de veriyorum ama o durumu geçmiyor

Son düzenleme:
Geri