Muhabbet kuşum bir yıla yakındır ishal

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Betll27
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Betll27

Yeni Üye
6 yaşındaki muhabbet kuşum 1yıl önce hastalandı 2gün sonra toparlandı ama ondan sonra dışkısı hep ishal şeklinde oldu.sadece gece dışkılaması normaldi.gaga çevresinde çok küçük mantar var 6 yıldır krem sürüp geçiriyorum ama tekrarlıyor.şimdi de boğaz kısmında sarımsı bi şişlik var.ne zamandır öyle bilmiyorum.durgun yada kabarık değil hareketli.dışkısı bu şekilde
41069
41068

Hayır 1 yıldır hiç vermedim.yem,aspur ve yulaf veriyorum.probiyotik ve vitamin takviyesi de yapıyorum.

ele aldığımz zaman kalp atışı hızlanıp bayılıyo o yüzden üflediğimde fark ettim.karın derisine bakmak istemiştim acaba kuruma falan varmı diye o zaman farkettim.

Gagasının üstündeki beyazlar gaga taşına yem çıkarıyor oda gagasına yapışıyor, beyazlıklar ondan

Dışkısı hep böyle ise normal değil. Tam solu suluğuna iki damla elma sirkesi damlatın. Veterinere gitmeniz gerekiyor.

1 yıldır bu şekilde,uyuduğu zaman normal dışkısını yapıyor sadece,veterinere götürdüm probiyotik ve vitaminler verdi.

Tamam araştırıcam.Oldukça konuşan bir kuş sesi eskiye göre kısıldı yaşlılıkla mı alakalı bir durum

Vitamin verme ishalken diyolar ama a vitamini ve toz probiyotiği karıştırıp verdiğimde daha da canlı oluyor..Şu an tüy döküyor vermelimiyim,yanlış mı yapıyorum.

Vitamin verme ishalken diyolar ama a vitamini ve toz probiyotiği karıştırıp verdiğimde daha da canlı oluyor..Şu an tüy döküyor vermelimiyim,yanlış mı yapıyorum.
Kursak mantarı varken meyve sebze verilmemeli bilgisini biliyorum fakat ishalin sebebi önemli. Tüy döküyorsa vitamin faydalı aslında.

Ayakları eskisine göre daha mor, bazen ayağını kaldırdığında zorlanıyo ishalle sebebi olabilir mi.

Tünekte dururken bi sorunu yok ama ayağını öne doğru uzattığı zaman zorlanıyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20190827_124225.jpg
    IMG_20190827_124225.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 10
Geri