Muhabbet kuşum ballı yem sonrası kötü oldı

Gokhanata41

Yeni Üye
Yaklaşık 4 aylık erkek muhabbet kuşum var. Bugun ballı kraker verdim ilk defa. Sonrasında birden damağında yapışmış gibi kafasını sallamaya başladı ve sonra su içti. Kafa sallaması geçince çok hareketli olan kuşum devamlı gözleri kapalı ve uyku moduna geçti. Durgunlaştı Pek hareket etmiyor. Acaba ballı krakerden mi oldu şekerli diye yoksa hali hazırda bir hastalığı mı var. Dışkısı normal. Ama tüyleri kabartıp gözünü kapatarak uyku modunda çok halsiz. Çok telaşlndım. Sizce nedir arkadaşlar lütfen yardım edin. :(

Ballı krakerler ne yazık ki bal ile yapılmıyor yemlerin tutunması için kimyasal jelatin yapıştırıcılar kullanılarak yapılıyor bu nedenle kesinlikle ballı kraker ve benzeri ürünleri önermiyoruz (Evde kendiniz yapmadığınız sürece)

Kısa vadede bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum takip ediniz farklı anormal semptom gösterirse konuyu güncelleyin bakalım.

Ballı krakerler ne yazık ki bal ile yapılmıyor yemlerin tutunması için kimyasal jelatin yapıştırıcılar kullanılarak yapılıyor bu nedenle kesinlikle ballı kraker ve benzeri ürünleri önermiyoruz (Evde kendiniz yapmadığınız sürece)

Kısa vadede bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum takip ediniz farklı anormal semptom gösterirse konuyu güncelleyin bakalım.
Ya hocam yem yedi sonra deli gibi kafasını salladı. Boğuluyor gibi sonra gözünden su geldi nolıyor bu kuşa ya baya su geldi gözünden

Ya hocam yem yedi sonra deli gibi kafasını salladı. Boğuluyor gibi sonra gözünden su geldi nolıyor bu kuşa ya baya su geldi gözünden
Ben kuşumu yeni aldığımda ballı kraker vermiştim zararını bilmediğim için, aynısı olmuştu, hapşırarak çıkardı benim kuşum. Kuşu sıkıştırmayın büyük ihtimalle kendisi çıkaracaktır.

Ben kuşumu yeni aldığımda ballı kraker vermiştim zararını bilmediğim için, aynısı olmuştu, hapşırarak çıkardı benim kuşum. Kuşu sıkıştırmayın büyük ihtimalle kendisi çıkaracaktır.
Yağmur hanım kafasını salladı salladı sonra gözünden su geldi. Şuan hareketli baya ama ben yem değiştirdim. Bugun ne oldu ise ballı kraker ve ondan sonra oldu. Ballı kraker attım çöpe zaten de diğer yem de ballı sanırım onu yiyince de öyle oldu napmam lazım sizce gözünden su gelince çıkarmış mıdır? Yarın normal yem alana kadar dayanır mı açlığa

Yağmur hanım kafasını salladı salladı sonra gözünden su geldi. Şuan hareketli baya ama ben yem değiştirdim. Bugun ne oldu ise ballı kraker ve ondan sonra oldu. Ballı kraker attım çöpe zaten de diğer yem de ballı sanırım onu yiyince de öyle oldu napmam lazım sizce gözünden su gelince çıkarmış mıdır? Yarın normal yem alana kadar dayanır mı açlığa
Gözünden mi su geliyor? Farklı bir problemi olabilir mi kuşun

Gözünden mi su geliyor? Farklı bir problemi olabilir mi kuşun
Evet gözünden geldi su ama devamlı değil hep yemekten sonra oldu bugun oldu bir tek nesi olabilir arkadaşlar? Ballı krakerden sonra böyle oldu. Yarın normal yem alana kadar aç kalsa olur mu

Ekli dosyalar

• IMG_20210515_222703.jpg
    IMG_20210515_222703.jpg
    521.7 KB · Görüntüleme: 65
Bu yem yese bişi olur mu? Korkuyorum sanki bu yemi aldıktan sonra oldu. Kaç gün açlığa dayanır ölmezler
Ne zamandır bu yemi tüketiyor. Kuşlar içşn belli markalar var versele laga, vita kraft, garden mix gibi ben artık bu yemler dışında yem vermiyorum.

Ne zamandır bu yemi tüketiyor. Kuşlar içşn belli markalar var versele laga, vita kraft, garden mix gibi ben artık bu yemler dışında yem vermiyorum.
Bu yemi bugun aldım trendyol hızlı marketten yanında kraker de vardı.. Napmam lazım açlıktan ölür mü sabaha kadar bu yem hariç yok. Ve bugun pek yiyemedi yarına kadar ölür mü

Bu yemi bugun aldım trendyol hızlı marketten yanında kraker de vardı.. Napmam lazım açlıktan ölür mü sabaha kadar bu yem hariç yok. Ve bugun pek yiyemedi yarına kadar ölür mü
Yarın sabaha kadar bişey olmaz ama yem yem kaynaklı olduğuna eminsiniz sabah erkenden geciktirmeden kaliteli bir yem alın. Lütfen altını çizerek söylüyorum kaliteli bir yem olsun içinde kırmızı yeşil vs. Boyalı şeyler olmasın size söylediğim markalar kalitelidir petshoplar açık bulabilirsiniz söylediğim yemleri

Mantar. Bakteri, soğuk algınlığı vs. Gibi bir çok sebebi var siz şimdi temiz bir peçete koyun bir kaç dışkısını yapsın kuş sonra hemen fotoğrafını çekip atın dışkıların
Hocam böyle yaptı

Ekli dosyalar

• IMG_20210516_140504.jpg
    IMG_20210516_140504.jpg
    104.9 KB · Görüntüleme: 49
Geri