Muhabbet kuşum ayağını yiyor?

Kuşum sizce neden ayağını yiyor

• Bit

Kullanılan: 0 0.0%
  • Mantar

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

Dilannx

Yeni Üye
Merhabalar öncelikle 1 haftaya yakındır dişi muhabbet kuşum ayağını yemeğe başladı öncesinde durgun bir ruh haline sahipti sonradan ayağıyla uğraşmaya başladı. Hiçbir şekilde ayağını yemeyi bırakmıyor bildiğiniz yiyor yani. Dünden itibaren de göğüs bölgesinde ki tüyleri yoluyor hep bir vücuduyla uğraşmakta . Mantar dan şüpheleniyorum lakin depresyon da olabilir çünkü dişi kuşum 5 defa yumurtladi ama hep kafes dışına ve erkek kuşla birlikte kırıp yediler sonuncusunu yemediler yuvalıkta duruyor. Yemini vs yiyor sıkıntı yok ama görünüş olarak miniğim konforu bozuldu. Yumurtalardan sonra neşeli hep mutlu kuşum gitti bu hale geldi kafesinin herşeyini dejenfekte ettim sildim yıkadım mantar ya da bit için vitamin ve ek gıda herşeyi yapıyorum. Ama ayağını yemeğe ve tüylerini yoluyor. Bugün aynı şekilde erkek kuşum da başladı kendini yolmaya rica ediyorum bu konu hakkında bilgisi olan bana yardımcı olsun çünkü üzülüyorrum. Öneri ve bit mantar için ilaç önerisi de bekliyorum.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederimm.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-01-14-21-29-04-226_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-01-14-21-29-04-226_com.miui.gallery.jpg
    924.7 KB · Görüntüleme: 140
Evet öyle dün birden göğüs tüylerini yolmaya başladı. Lakin devamı olarak ayağıyla uğraşıyor hatta gagası ayaklarının kabukları oluyor yiyor yani. Ayaklarıyla uğraşmaktan uyumuyor.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-01-14 at 9.38.56 PM (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-01-14 at 9.38.56 PM (1).jpeg
    169.5 KB · Görüntüleme: 138
  • WhatsApp Image 2023-01-14 at 9.38.56 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2023-01-14 at 9.38.56 PM.jpeg
    193.3 KB · Görüntüleme: 139
Evet öyle dün birden göğüs tüylerini yolmaya başladı. Lakin devamı olarak ayağıyla uğraşıyor hatta gagası ayaklarının kabukları oluyor yiyor yani. Ayaklarıyla uğraşmaktan uyumuyor.
Ayaklarında mantar yada akar görünmüyor ama belki parazit sorunu olabilir bu konuda parazit tedavisi önerebilirim. Stres kaynaklı tüy yolma ısırma eğilimleri de olabiliyor, kuşun bulunduğu ortamda vs ani değişimler olduysa streste bir etken..

Parazit için önerebileceğiniz ilaç var mı ,Kuşumu gözlemlediğim kadarıyla strese girmesi için bir etken yok. Ani değişim vs herhangi bir değişim gerçekleşmedi. Ayağı için ne önerebilirsiniz .

Parazit için önerebileceğiniz ilaç var mı ,Kuşumu gözlemlediğim kadarıyla strese girmesi için bir etken yok. Ani değişim vs herhangi bir değişim gerçekleşmedi. Ayağı için ne önerebilirsiniz .
Parazit sorunu için ivermektin etken maddesi içeren ilaç temin etmeniz lazım.

Vermektin, blotic gibi ilaçlar etkilidir 1 damlası yeterli olur tek kuş için, çevrenizde kuş besleyen ve elinde bu ilaçlardan olan kişiler varsa şırınga ile 1-2 damla ilaç temin etmeniz yeterlidir. Bulursanız yazın kullanımını aktarırım.

Kuşunuzun oyuncakları var mı? Oyuncak vs belki dikkatlerini dağıtabilir. Ayrıca probiyotik stresi alır. Entrobac Probiyotik kullanabilirsiniz. Tüyleri içinde bt amin forte temin edebilirsiniz. Yarım suluğa beş damla şeklinde

Kuşunuzun oyuncakları var mı? Oyuncak vs belki dikkatlerini dağıtabilir. Ayrıca probiyotik stresi alır. Entrobac Probiyotik kullanabilirsiniz. Tüyleri içinde bt amin forte temin edebilirsiniz. Yarım suluğa beş damla şeklinde
evet oyuncakları var lakin ilgisi direk ayağına kayıyor ilgilenip konuşşam bile . çok teşekkür ederim cevabınız için .

Parazit sorunu için ivermektin etken maddesi içeren ilaç temin etmeniz lazım.

Vermektin, blotic gibi ilaçlar etkilidir 1 damlası yeterli olur tek kuş için, çevrenizde kuş besleyen ve elinde bu ilaçlardan olan kişiler varsa şırınga ile 1-2 damla ilaç temin etmeniz yeterlidir. Bulursanız yazın kullanımını aktarırım.
çevrem de kuş besleyen yok en yakın zamanda temin edip size döneceğim. Sizce önemli bir sorunumu var bu davranışlarının nedeni . İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim.

çevrem de kuş besleyen yok en yakın zamanda temin edip size döneceğim. Sizce önemli bir sorunumu var bu davranışlarının nedeni . İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim.
Rica ederim, şayet parazit sorunu mevcut ise önemli parazitler ciddi sorun teşkil ediyorlar. Stres kaynaklı ise onunda çözüme kavuşması gerekiyor yoksa tüyleri aşırı yolma ayaklarda kabukları kaldırma gibi sorunlara kadar gidebiliyor açık yaraya dönüşmesi tehlikeli bir durum.

Geri