Muhabbet Kuşum ayağını burktu.

tcb2210

Yeni Üye
Öncelikle merhaba, muhabbet kuşumun bu sabah kalktığımda yürümesinde problem olduğunu gördüm. Elime sırtüstü aldım iki ayağı da parmağımı sıktı. Ama yürüyemiyor dengesini sağlayamıyor pek. Salıncağına çıktı baya bi' sallandı. Ayağında morarma, kızarma yok. Sanırım kafesin içinde bir yere sıkıştırdı ve kurtarmak isterken incitti. Sizce ne yapmam gerek durumu çok kötü değil ama üzülüyorum. Veteriner'e götürmeyi düşünüyorum ancak biliyorsunuz bu pandemi süreci biraz önümüze geçiyor yine de acil bir durumsa götürürüm tabi ki. Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle merhaba, muhabbet kuşumun bu sabah kalktığımda yürümesinde problem olduğunu gördüm. Elime sırtüstü aldım iki ayağı da parmağımı sıktı. Ama yürüyemiyor dengesini sağlayamıyor pek. Salıncağına çıktı baya bi' sallandı. Ayağında morarma, kızarma yok. Sanırım kafesin içinde bir yere sıkıştırdı ve kurtarmak isterken incitti. Sizce ne yapmam gerek durumu çok kötü değil ama üzülüyorum. Veteriner'e götürmeyi düşünüyorum ancak biliyorsunuz bu pandemi süreci biraz önümüze geçiyor yine de acil bir durumsa götürürüm tabi ki. Şimdiden teşekkürler.

Kırık olsa parmaklarınızı yada tünegi net olarak kavrayamaz, götürme imkanınız varsa götürün, götüremezseniz şayet teramicyn deri merhemi ile ayağa masaj uygulayabilirsiniz.

Parmağınızı, tüneği kavrayabiliyorsa kırık yoktur. İncinmiştir büyük ihtimalle. Terramycin krem sürün, ovalayın ondan sonra da sargı bezi ile sarın. Çok sarmayın sıkmasın kuşun ayağını. Ondan sonrada bant ile sargıyı bantlayın

Bant , sargı bezi veya kreme gerek yok daha çok stres olur. İncinmiş müdahale etmeyin 2 güne hiç bişiyi kalmaz..

Sağlıkla..

Geri